Легенды Братского района: Поединок на берегу реки

28 ноября 2017, 9:18

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Николаевщина окутана старинными легендами, одну из них рассказали в статье, опубликованной на сайте Николаевской областной библиотеки юношества.

По дорозі із Братського на Прищепівку, на лівому березі річки Костуватої чимало скель, але серед них є особлива. Легенда розповідає, що заглибину в ній видовбали турки, щоб товкти пшоно і варити кашу для свого богатиря Махмуда.

Одного разу турок Махмуд брав участь у двобою з кам’януватським козаком Микитою Орлом. Довго билися. Ніяк не міг турок подолати українського велетня. Козаки реготали з його марних силкувань і кричали: “Мало каші з’їв! Кишка тонка!”

Розгніваний турок вимагав від своїх підлеглих, щоб ті все більше каші йому варили. Але посуду в них великого не було. Тоді й видовбали вони у скелі велику ступу. Все товкли пшоно та варили до тих пір, поки їхній богатир з’їв аж сім пудів відразу. Вийшов Махмуд боротися на останній двобій, натужився…і луснув.

На цьому війна між козаками і турками скінчилася. Кажуть, відтоді вороги пішли з нашої землі назавжди.Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *