Природа Николаевщины: Тайна соленого озера

08 января 2018, 4:48

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Николаевщина окутана старинными тайнами, одну из них рассказали в статье, опубликованной на сайте Николаевской областной библиотеки юношества.

Біля села Рибаківка є дивовижне озеро Тузли, назва якого походить, ймовірно, від тюрського tuz — “сіль” або турецького tuzlu — “солоний”. Знаходиться воно в шести сотнях метрів від Чорного моря і на відстані 1,5 км від Березанського лиману. Нема його на картах України, і, навіть, знаку при дорозі немає.

Місцеві жителі називають його просто — Солоним. Коли ідуть дощі, виблискує озерце тихим плесом. Вдень у ньому красуються хмарки, а вночі місяць заглядає, ніби в дзеркало. А як сонце нещадно припече, випаровується вода з озера, і вкривається воно кристалами солі. Глянеш — і очам не ймеш віри: сніг та й годі. Але де ж взятися снігові влітку. Хочеш пройтися, але не можеш: ноги провалюються по коліно у в’язкий чорний мул, а сліди відразу ж заповнюються ропою.

Озеро Тузли має підвищену солоність води, тому воно є джерелом кухонної солі та лікувальної грязі. Вода в озері значно тепліша, ніж у сусідньому Чорному морі.Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *