Аматорские коллективы николаевского ОДК: из истории

20 сентября 2017, 20:45

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

До появи Палацу культури і техніки існували заводські аматорські колективи, які стали першими в його творчій родині. 

На початку функціонування Палацу культури і техніки важливу роль відігравав  виробничо-масовий відділ,  який був  тісно пов’язаний  як з  самим заводом, так і  проведенням дозвілля його працівників. Без нього не можливо було уявити  спуски морських лайнерів, свята,  демонстрації, офіційні зустрічі.

Щомісяця відбувалися  засідання клубу молоді «Робоча зміна». Тут проходили усні журнали, лекції — бесіди,  зустрічі бригад, вечори трудової слави, де вшановували Героїв Соціалістичної Праці,  ювілярів, ветеранів праці заводу. Завданням відділу була організація змістовного дозвілля працівників заводу  у мікрорайонах  та 15 заводських гуртожитках.

Жоден офіційний захід, жодне свято у житті корабелів не відбувалося без участі духового оркестру,  який  був створений ще у 1922 році. У перші роки свого існування духовий оркестр чорноморців на 90% складався із працівників заводу. У ньому грали технологи, слюсарі, судноскладальники, зварювальники, токарі, нормувальники, пенсіонери.

Духовий оркестр заводу ім. Андре Марті, 1935 рік

У різні часи керівниками колективу були висококласні музиканти: Манілов Г.Ф., Зубрілін М., Попов О.В., Вершинін І.А., Шейченко М.С., Фабрицький П.А., Патрашко І.І.  та заслужений  працівник  культури України Корнєєв О.М.  Кожен із них віддав колективу частинку своєї душі.

У 1965  році  духовому оркестру  першому в області присвоєно почесне звання  «народний».

Довгий час керівником оркестру був чудовий педагог, прекрасний музикант і диригент Петро Фабрицький, який приділяв особливу увагу підбору репертуару.

Потім колектив очолив  Іван Патрашко. Небагатослівний, спокійний, врівноважений.  Його любили всі оркестранти,  а заслужити повагу і любов у такому колективі — діло серйозне. Він нікому не намагався догоджати, нікого не виділяв. Може саме це імпонувало багатьом музикантам. А може і багата ерудиція диригента. Він робив вдалі оркестровки  і  мав своє бачення кожного музичного твору.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *