«Батькивщина» борется за повышение пенсий

11 февраля 2018, 0:10

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Фракція «Батьківщина» пропонує вдвічі підвищити пенсії для сільського населення. Про це повідомив перший заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв в інтерв’ю журналістам у кулуарах парламенту.

Сергій Соболєв зауважив, що значній частині сільських пенсіонерів пенсія так і не була проіндексована належним чином і сподівань на її подальше підвищення немає, через те, що вони не можуть підтвердити жоден робочий день до 1972 року. Бо до 1972 року у селян не було трудових книжок. Більш того, в них не було навіть паспортів. Також, багато пенсіонерів не можуть підтвердити свій робочий стаж після 1990 року через зниклі архіви та за інших причин.

Заступник голови фракції «Батьківщина» зауважив, що значна різниця у розмірах пенсій свідчить про те, що неможливо прирівняти коефіцієнт обрахунку пенсії сільського населення до коефіцієнту нарахування пенсій міського населення. Саме тому «Батьківщини» пропонує проіндексувати вдвічі пенсію для всіх, хто заробив стаж на селі. Відповідний законопроект розроблено і подано до парламенту.

Також «Батьківщина» вимагає від уряду виконати свої зобов’язання перед захисниками України і підвищити врешті-решт пенсії військовим пенсіонерам, про яких «забули» під час ухвалення так званої пенсійної реформи.

Народний депутат від «Батьківщини» Юрій Одарченко вніс до парламенту проект постанови, якою зобов’язує уряд виконати власну ж постанову КМУ №704 від 30 серпня 2017 року. Ця постанова уряду передбачає здійснення перерахунку пенсій військовим пенсіонерам та представникам інших силових відомств і врегульовує питання грошового забезпечення військовослужбовців, військових пенсіонерів та прирівняних до них осіб. Постанова повинна була набути чинності з 1 січня 2018 року. Проте, 27 грудня 2017 року дію Постанови № 704 було відкладено на рік. Внаслідок чого перерахунок пенсій також відкладено на рік, до 2019 року. «Батьківщина» вимагає негайно виправити цю ситуацію і провести підвищення пенсій військовим пенсіонерам вже цього року.

Нагадаємо, що «Батьківщина» не голосувала за зміни до пенсійного законодавства, в тому числі й тому, що там не було передбачено індексації пенсій для сільського населення, «забули» про військових тощо


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *