Бездеятельность МОЗ привела к отсутствию в Украине лекарств и вакцин — Кужель

30 ноября 2017, 20:31

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Україна перерахувала ЮНІСЕФ майже 24 млн дол. на закупівлю вакцин для дітей, ліків проти гепатиту, ВІЛ та туберкульозу. Проте через дії Міністерства охорони здоров’я ці ліки так і не надійшли в Україну.

Про це повідомила народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель, яка на запрошення ЮНІСЕФ разом із делегацією українських парламентарів відвідала Копенгаген з метою перевірки закупівлі ліків Україною.

«Члени делегації, серед яких був і співробітник НАБУ, отримали офіційні дані, з яких випливає: у той час, коли в країні не вистачає вакцин, на рахунках ЮНІСЕФ майже 24 млн дол., які Україна авансом перерахувала на закупівлю вакцин, ліків проти гепатиту, ВІЛ і туберкульозу. Однак внаслідок бездіяльності керівництва МОЗ ці кошти не витратили, а українці позбавлені можливості отримувати елементарну медичну допомогу», – обурилася вона.

Як пояснила Олександра Кужель, МОЗ не оформило замовлення, згідно з прописаними правилами та процедурами ЮНІСЕФ, до липня поточного року. Тепер, зазначила парламентарій, ліки зможуть поставити в Україну, у кращому випадку, у грудні 2018 року.

За інформацією, наданою представниками ЮНІСЕФ, наразі невикористаними є кошти у розмірі 1,8 млн дол. із 2015р., 11 млн дол. – із 2016р. та близько 11 млн дол. – із 2017р.

«Це навіть не корупція. Це злочин проти людяності, який вчиняє керівництво міністерства», – наголосила депутат від «Батьківщини».


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *