Благодаря работе исполнительной службы в Николаевской области должники вернули почти 75 миллионов гривен

11 сентября 2018, 11:20

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

З початку року органами державної виконавчої служби Миколаївської області було забезпечено виплату боргів з аліментів на суму майже 74,5 млн. грн. Про це повідомила перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Інна Фірсова.

За її словами, майже половина цієї суми стягнута завдяки застосуванню до боржників обмежень у праві на виїзд за кордон, керуванні автотранспортними засобами, користуванні зброєю тощо. Протягом дії першого пакету Закону #ЧужихДітейНеБуває було винесено понад 19 тисяч процесуальних рішень про встановлення таких обмежень.

Відзначимо, що з 29 серпня 2018 року запрацював другий пакет Закону #ЧужихДітейНеБуває, яким встановлено нові та вдосконалено існуючі види заходів до неплатників аліментів. Зокрема, передбачено збільшення суми боргу в залежності від строку заборгованості. Тобто, якщо боржник не платить впродовж року – сума більшає на 20%, понад 2 років – доведеться заплатити на 30% більше, а ті, хто не платив 3 роки та більше, повинні будуть віддати вдвоє більшу суму.

Окрім цього, зміни торкнуться й можливостей кар’єрного зросту боржників, що працюють на державній службі. Як відзначила заступник начальника Управління державної виконавчої служби – начальник відділу аналітики та статистки Управління ДВС ГТУЮ у Миколаївській області Олена Ткаченко, відтепер для того щоб посісти керівну посаду на державній службі необхідно подати довідку про відсутність боргів перед дітьми більше 6 місяців, а ті з чиновників, що мають борг з аліментів понад 12 місяців будуть звільнені.

Також серед новацій:

—          збільшення мінімального рекомендованого розміру аліментів, він прирівнюватиметься до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Наразі це буде – 1559 грн для дитини до 6 років, і 1944 грн – для дітей старшого віку. Раніше мінімальна сума аліментів складала близько 900 грн;

—          обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів;

—          застосування обмежень першого пакету до батьків, які не платять аліменти дітям з інвалідністю або тяжкохворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці;

—          звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних «горе» батька або матері у випадку несплати ним аліментів понад 3 роки.

Водночас, для тих з батьків, які сумлінно виконують свої обов’язки та вкладають кошти у розвиток власних дітей передбачені податкові пільги та інші преференції.

Прес-служба Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *