Вакцинация — добро или зло для детей Николаевской области

17 января 2019, 10:24

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Розпочався новий, 2019 рік. Зима, нова чверть у школах, другий семестр у вузах, спілкування дітей, дорослих, прояви різних інфекційних захворювань у Миколаївській області зумовили провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення.

До редакції «Миколаївських вістей» завітала заступник головного лікаря з медичної частини Миколаївської обласної дитячої інфекційної лікарні Юлія Романівна Твердохліб.

 • Дуже добре, що наше перше спілкування у рубриці «В гостях у редакції» у 2019 році починається з питань здоров’я. Як зберегти своє здоров’я та підвищити імунітет дитини – ці питання хвилюють батьків. Розкажіть, будь ласка, що таке вакцінація, чому вона потрібна.
 • Вакцінація – це захист від інфекційних захворювань. Дуже багато є інфекцій, які можна попередити. У нас в Україні є календар щеплень. Є вакцини від десяти найбільш шкідливих інфекційних захворювань. Завдяки вакцинації людство побороло натуральну віспу, синдром вродженої краснухи та майже подолало поліомієліт, дифтерію, кір та гемофільні інфекції.
 • Багато батьків ставляться до вакцінації дуже застережливо, навіть з острахом. Що Ви їм порадите на основі свого професійного та батьківського досвіду?
 • Вакцінація – це активна імунопрофілактика. Завдяки вакцінації ми не знаємо, що таке віспа, щеплення від якої ми робили до 1979 року, у всіх залишилися невеликі шрами на руках. У всьому світі зникла ця хвороба. ВОЗ, ЮНІСЕФ, уся світова медицина бореться проти поліомієліту. До 2030 року у світі повинні побороти цю хворобу, таке завдання поставило ВОЗ. Завдяки вакцінації 97% населення України отримало можливість підвищити імунітет. Суспільство формує «колективний імунітет», що дозволяє захистити від інфекційних захворювань дорослих та дітей. Населення одержало унікальну можливість вберегтися від більшості епідемій. На жаль, зараз Україна посіла перше місце серед інфікованих на кір. Це відбувається з причин того, що батьки в деяких випадках відмовляються від щеплень дітей: хтось це робить від не усвідомлення відповідальності за наслідки, хтось з релігійних переконань, а хтось, можливо, знехтував. От і сталося, що спалах кору захопив багато різних областей України. Вже є випадки дифтерії, а це смертельна хвороба. Для того, щоб зберегти все населення України від масових захворювань, необхідно робити щеплення дітям за спеціальним календарем. Тільки створення «колективного імунітету» може вберегти дорослих і дітей від інфекцій, від епідемій, масових захворювань. Це робота всього населення. Будь-як міфи про вакцінацію залишаються міфами, а не реальністю. Не потрібно прислухатися до якихось чуток, потрібно володіти інформацією, поглиблювати власні знання щодо попередження захворювань, підвищення імунітету. Тоді усі ми, все населення країни буде відчувати захищеність.
 • Чи існують протипоказання, враховуючи які, неможливо робити щеплення?
 • Дуже ріко. Наприклад, коли дитина перенесла ОРВІ, або загострення хронічної хвороби, вживання певних ліків, гормонів тощо.
 • Дорослим потрібно робити щеплення?
 • Авжеж, особливо тим, кому з якихось причин не робили щеплення у дитинстві. Дифтерія, правець – це ті хвороби, які можуть з’явитися у дорослих. Можуть бути й інші захворювання, ось, наприклад, той самий кір. Тож, АДСМ потрібно робити кожні 10 років. Вакцинами забезпечена Миколаївщина на 100%. І дорослі, і діти можуть пройти безкоштовне щеплення, усі вакцини є у поліклініках.. Якщо людині потрібно відправитися у подорож, виїхати по роботі за кордон, то теж необхідно застерегтися від інфекційних захворювань: малярії, лихоманки (ці вакцини платні).
 • У нас по місту бігає багато бездомних тварин. Можливо теж треба проходити усім обов’язкову вакцінацію?
 • Від сказу не потрібно робити щеплення. Просто бажано берегтися від укусів. Планової імунізації не існує.
 • Наше населення Миколаєва і області вдячне вам за консультацію. Приємно. Що рік розпочався з бесіди, присвяченої здоров’ю.
 • Я також дякую за зустріч і бажаю усім здоров’я. Здоров’я важливе для всіх. Якщо мати любить своє дитя, то вона дає йому захист на здорове доросле життя, вона його вакцінує, береже від усіх хвороб, захищає рідну дитину.

Вакцинація в Україні, як і в усіх інших країнах світу, є обов’язковою. Батькам вирішувати, що краще: ризик тяжких ускладнень після захворювання, чи невеликий ризик побічних реакцій після щеплення.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *