В Куцурубской ОТГ прошел фестиваль карася

17 июля 2017, 8:29

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Фестиваль карася организовал недавно на берегу лимана Ресурсно-информационный центр (РИЦ) Куцурубской объединенной территориальной общины (ОТГ). Это стало первым мероприятием проектной идеи «Туристические прелести сел куцурубской объединенной общины». Далее будут серия креативных всекуцурубских фестивалей «Ольвия-Фест» (середина сентября с. Парутино) и др.

Об этом сообщает издание «Очаков.Инфо».

Координатор організаційного комітету, староста сіл Іванівка та Яселка, директор РІЦ Оксани Яковенко при відкрити заходу казала:

«..Фестиваль Карася» – це перший захід проектної ідеї РІЦ що народилась у вересні 2016 р під нашої час навчальної поїздки, що організував ГО «MILA». (м. Краків Республіка Польща). Нас надихнув досвід змін, що показали як туристичний бренд ФЕСТИВАЛЬ Долина КАРПІВ допоміг формуванню спроможної громади …».

На Куцурубської стратегічної раді при обговоренні шляхів вирішення проблем відновлення рідного краю представники громадської організації «Вектор Іванівки» згадали: як завдяки карасю та іншій рибі, яка водиться в нашому лимані, люди виживали в скрутні часи голодомору, війни, в часи кризи 90-х років, та що гріха таїти, і в наші часи. Карась майже єдина риба, як і наш народ, яка живе і виживає в різних умовах.

Нашу ідею підтримала Копійка Інна Василівна, був створений оргкомітет, який очолила я, як староста. Особлива вдячність депутатам і підприємцям з с. Іванівка, всіх колективів будинків культури ОТГ, що стали спонсорами та волонтерами ФЕСТИВАЛЮ КАРАСЯ!

На організацію та проведення Фестивалю Карася з бюджету Куцурубської сільської ради ОТГ не витрачено жодної бюджетної копійки. Лише кошти спонсорів та праця волонтерів! Так ми зробили «Фестиваль карася»! І злива нам не завадила!!»

Члени оргкомітету дуже ретельно готувалися до свята, враховували всі нюанси і можливості, щоб створити святковий настрій та душевну атмосферу для учасників Фестивалю. На базі Ресурсно-інформаційного центру Куцурубської громади, який розташований в селі Іванівка, були розроблені та виготовленні логотип і прапор фестивалю за участю Федоровой Т.Я., Нитикинчук С.А., Лісовській Н.С., Перепьолкіної О.І. та Черепової І.В.
Завдяки професіоналізму та майстерності Лісовського Миколи провели фото сесію та виготовили оголошення та іншу рекламну продукцію.

Вмілими руками Егоренкової Надії та Березюка Анатолія виготовили скульптури карася і карасихи. Вчителі та учні Іванівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Рачкова І.І. виготовили казкових персонажів для облаштування зон відпочинку. Велику підтримку в проведені свята надав колектив школи під керівництвом Паученко О.В. Спеціально для свята співочий колектив «Ромашка» під керівництвом Муравьової Т.С. написав пісню про карася, як гімн Фестивалю та пісню про свій творчий колектив.

Велику організаційну та інформаційну роботи провели заступник сільського голови Горгуленко Л.М. та спеціаліста зі зв’язків з громадськістю Федорова Т.Я. Депутат Куцурубської сільської ради Яшніков О.М. та Єгоренков І.О. разом зі своїми синами допомогли облаштувати майданчик для свята. Завдяки благодійній допомозі Олійника С.М., директора ТОВ «Сонячний», ОК «Чайка – 2», директор Даниленко А.В., були облаштовані санітарні зони, придбана питна вода та матеріали для виготовлення рекламної продукції та інший матеріал для проведення заходу.

В селі не залишилося жодного байдужого мешканця, який би відмовився надати допомогу це і авто Костюк С.С., Середа С.Д. та Егоренков І.О., які два дні звозили обладнання, це і причеп для перевозки, і лавки для глядачів, і намети для проведення майстер класів і торгівлі рекламною продукцією, спільна праця, активність жителів згуртовують населення, дають можливість ініціативним і творчим проявити себе.

Адміністратори Середа Л.Я. та Богданова Л.В. на фестивалі вдало провели ярмарок з продажу сувенірної продукції з зображенням краєвидів сіл Куцурубської ОТГ, майстер – класи по виготовленню виробів із глини та їх розпис (майстер Єгоренкова Н.М., с. Іванівка), виготовлення ляльки – мотанки (майстер Бурлакова О.Ю., с. Куцуруб), активну участь взяли Яковекно Ангеліна, Богданова Маша та Чокова Маша.

Художніми та музичними номерами представили свої села громади місцеві таланти.

 

Свято почалося з офіційного відкриття старостою сіл Іванівка та Яселка Яковенко О.А., з божого благословення протоієреєм Іванівської церкви отцем Михайлом та виступом сільського голови Куцурубської ОТГ Копійки І.В.

Східні красуні працівників ДНЗ «Ромашка» вразили присутніх своїм вишуканим танцем, костюмами та зоною відпочинку, флеш-моби для дорослих та дітей, які провели Левчик Олена, Торбенко Настя та Резнікова Люда, циганський танець Голоти Олени, Швець Олени, кумедний танець дитячого колективу села Дмитрівка розмішив присутніх, виступ жіночок села Солончаки запав до душі, сподобався виступ дівчаток з Острівки, яких підготувала музичний керівник Книжик Н.П.

Всі глядачі та учасники Фестивалю зазначили, що наскільки у нас талановиті та творчі люди, що не було видно різниці між виступами колективів з палаців, сільських клубів і аматорських колективів. Організація концерту не обійшлась без допомоги Середи Вадима, Коваленко Діани та Вітковського Вадима, Луки Владислава. Після концерту почали танці, танці, танці, де вже душу відвели всі від малих до дорослих, особливо танець «Яблочко» під акомпанемент Муравьової Т.С.

На свято завітав голова ГО «Фонд розвитку м. Миколаїва» Золотухін Михайло, який разом з Бондаренко Дмитром та Яковенко Віктором залучився до приготування юшки з карася. Свіжий морський вітер розносив по берегу духмяний аромат юшки із карася, смачна вийшла юшка з душею. Всі бажаючи малу змогу скуштувати карасика смаженого, тушеного в сметані, копченого, сугундайчика з карася.

На заході був і фотокореспондент, роль якого на себе взяла Кучеренко Інга.

Найбільша черга з дорослих та дітей була до майданчика з батутом, який облаштував Голота Олександр.
Концерт, конкурси, майстер класи, дискотека, зони відпочинку, лотерея, яку артистично провела Нітікінчук Світлана та Негруца Світлана, все це створило неперевершену атмосферу свята, єдності, незабутніх вражень, загартування в пам’яті душевної теплоти, дружності, радості. Організатори, переповнені емоціями від проведеного дійства, надихнулись і на наступні заходи. Можливості є, їх тільки треба зреалізувати. За цим – перспектива розвитку.

Так учасниками грандіозного креативного шоу стали представники всіх 12-ти сіл Куцурубської об’єднаної громади, що разом з гостями з Очакова Миколаєва шанували Карася — коштували юшку, в копченому, смаженому вигляді, вчились на майстер-класах варити юшку, робити сувеніри фестивалю.

Організатори «Фестивалю Карася» вдячні сільському голові Копійки І.В. в.о старост сіл Дмитрівка, Солончаки, Парутине, Острівка за підтримку в організації свята.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *