В Миколаєві відбулася презентація довідкового видання «Словник українських говірок Бузько-Інгульського межиріччя»

18 апреля 2019, 20:51

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

18 квітня у відділі документів і наукових розвідок з питань краєзнавства обласної бібліотеки у рамках XVІI виставки місцевих видавництв «Миколаївська книга» відбулася презентація довідкового видання «Словник українських говірок Бузько-Інгульського межиріччя», що був підготовлений педагогічним колективом та студентами кафедри української мови і літератури Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського та вийшов друком у рамках обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження та популяризації української книги в Миколаївській області на 2017-2021 рр.

У заході взяли участь відомі краєзнавці та історики, працівники різних сфер науки і культури, творча інтелігенція, співробітники та студенти вищих учбових закладів, музеїв і бібліотек.

Директор бібліотеки В. В. Агаркова відкрила презентацію та відзначила, що дане видання є унікальним та буде користуватися великим попитом серед дослідників рідного краю. В. о. начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Миколаївської обласної державної адміністрації О. О. Іваненко підкреслила значущість словника для Миколаївського регіону.

Укладачі довідника Л. С. Спанатій, М. П. Тимченко та А. П. Супрун розповіли про багатолітню працю викладачів Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського та наголосили на тому, що дана праця увібрала в себе українську народну живу мову та вже затребувана по всій Україні.

З вітальним словом до авторів і гостей звернулися колишні студенти педагогічного університету – кандидат педагогічних наук, в.о. кафедри української мови та літератури МНУ імені В. О. Сухомлинського Л. В. Рускуліс та бібліотекар, філолог І. В. Загреба, відмітивши титанічну працю по укладанню словника.

Книга вийшла у світ у чудовому поліграфічному виконанні завдяки майстерності та творчому підходу колективу видавництва «Іліон». Директор видавництва А. В. Румянцева розповіла про кропітку роботу свого колективу. Наприкінці заходу кандидат філологічних наук, член Миколаївського міського міжрайонного осередку «Просвіта» ім. Миколи Аркаса І. Ю. Береза відмітила практичне життя книги та розповіла про спільну працю філологів та Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Під час заходу експонувалася книжкова виставка «Шануючи рідне слово», де були представлені довідкові видання з фонду обласної наукової бібліотеки. Прикрасою вечора стали чудові виступи студентів Миколаївського коледжу культури та мистецтв та Миколаївського державного вищого музичного училища.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *