В Николаеве Дворец-праздник отмечает юбилей

20 октября 2017, 9:19

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Обласний палац культури приділяє належну увагу розвитку культур народів, які населяють багатонаціональну Миколаївщину. Тут створюються умови для надання можливості представникам різних національностей відроджувати, зберігати свою етнічну самобутність, мову й культуру, мистецтво, традиції, звичаї, обряди.

Аматорські колективи Палацу включають до свого репертуару  твори  народів, які проживають у нашій області.

Традиційно на сцені Палацу проходять гала-концерти  Всеукраїнського  фестивалю національних культур  «Дружба».

За майже 90 років  своєї плідної творчої діяльності  члени літературного  об’єднання «Стапель» створили справжній літопис нашого Корабельного краю.

Долі відомих   літературних  особистостей  Миколаєва  Марка Лисянського,  Еміля Январьова,  Леоніда Вишеславського,  Валерія Бойченка, Олександра Сизоненка та інших були тісно пов’язані з роботою  цього об’єднання.

.У 2014 році  члени редколегії книги «Стапель крізь роки»  Валентин Чебанов, Валентина Карпуніна,  Любов Колосова,  Олександр  Поляков-Ткачук,  Леонід Шифрін  удостоєні почесних звань лауреатів обласної премії імені Миколи Аркаса за плідну краєзнавчу і просвітницьку діяльність.

За 50 років творчої  діяльності культпрацівники Палацу підняли роботу на дуже високий рівень. Вони працюють не тільки завдяки багажу знань, а й  віддають  роботі частинку свого серця та душі.

Обласний палац культури – це вимогливість, творча атмосфера, порядок.  Навчити любити свою професію неможливо. Будь-який навчальний заклад дає лише знання з тієї чи іншої спеціалізації, а Палац прищеплює любов і відданість справі та потребу у необхідності постійно працювати над собою.  Для креативних   людей  тут  розкривається велике поле діяльності  і можливість  втілення самих сміливих  задумів. У ньому  зібралися кращі працівники області в галузі  культури. Тут можуть працювати тільки фанати своєї справи, яких не лякають ні складність та масштаби проектів, ні екстремальні ситуації та стреси.

Сьогодні важко уявити Палац  без роботи заступника директора Обласного палацу культури Круковської  І.О. Дивним чином в ній поєдналися і організаторські здібності керівника, який вдало спланує і забезпечить виконання роботи, і творча іскра талановитого сценариста з особливим ліричним і філософським поглядом на життя, і наполегливий режисер-постановник. Як ведучій їй під силу сцена будь-якого рівня.

Різноманітні заходи та свята, які проводить  колектив Палацу вражають своєю неповторністю. Кожного разу це свого роду прем’єра, і вона має бути самою досконалою. За творчими програмами стоять люди, які, як правило,  залишаються за лаштунками сцени. Тут працюють і щедро діляться усім, чого досягли самі, керівники секторів: Якименко Г.А., Чепеленко Ю.В., Бардадим Г.Г., організатори дозвіллєвої діяльності: Щетиніна Г.Ю.,  Шиян Л.І.

Без них не було б того рівня заходів, до якого звик наш відвідувач. Це вони розробляють та пропонують творчу концепцію того чи іншого культурно-мистецького заходу, пишуть сценарії, ретельно відбирають концертні номери, підбирають музичні та відео-матеріали,  проводять репетиції, виступають у ролі ведучих тощо.

Галина Бардадим —  талановита у всьому: і як керівник зразкового вокального  ансамблю  «Привіт», і як режисер-постановник культурно-масових заходів. Саме дитячі конкурси «Чорноморська перлина» та «Гардемарини, вперед», які проводилися Палацом культури і техніки Чорноморського судноремонтного заводу, поклали початок  вокальному  ансамблю  «Привіт».  Нині творчі доробки колективу вражають своєю новизною та  художньою довершеністю. Для  Галини Григорівни репертуар —  це основа  сценарію, ключова ланка сценічного дійства, а  учасники — це зірочки, які спалахують на творчому небі Палацу. Бардадим Г.Г. вчить дітей бути відкритими і чесними зі своїм слухачем. В свою чергу, вона сама —  щира і відверта,  тому  діти  вірять їй.

Ганна Якименко, завідуюча сектором по роботі з ветеранами, пройшла пліч-о-пліч з Палацом понад 30 років. Вона не відділяє своє життя від  життя Палацу. Для неї — це одне ціле. Якименко Г.А. безмежно віддана своїй професії. У 80-і роки вона разом зі своїми колегами проводили свята,  конкурси, інші заходи у мікрорайонах, гуртожитках, де проживали заводчани, на базі відпочинку «Чорноморець».  І тепер заходи, які вона готує та проводить вражають професіоналізмом і душевною теплотою. Ганна Анатоліївна  багато років успішно займається роботою з ветеранами, і заслужила глибоку повагу у людей старшого покоління. Вона – джерело енергії і натхнення. Готова завжди прийти на допомогу.

Палац — творча лабораторія, яка співпрацює з навчальними закладами м. Миколаєва. Це —  державне вище  музичне училище  (директор,  заслужений діяч мистецтв України Сирота А.А.) та коледж культури і мистецтв (директор, кандидат культурології, лауреат обласної премії імені М.Аркаса Мицик С.В.).  Втілено в життя ряд цікавих спільних культурно-мистецьких проектів, і незабаром будуть реалізовані нові творчі задуми.

Колективи вокально-хорового та хореографічних жанрів завжди  працювали і працюють  у тісному контакті з  концертмейстерами, серед них: Павло, Ольга та Олег Юрлови, Анатолій Двухіменний, В’ячеслав Лимар, Олександр Савінов, Наталія Усата, Наталія Коваль, Олександр Черно, Дмитро Кученьов та інші.

Творчі доробки та авторські твори Олега Юрлова вражають досконалістю.  Його  аранжировки враховують стилістику музичних творів та їх форму,  інструментальну фактуру,  технічні можливості виконавців тощо.

Іноді добре відомі музичні композиції оживають у новому прочитанні.  Його, без перебільшення, можна назвати одним з найкращих  спеціалістів цього напрямку в місті та області.

Палац стає центром благодійних програм для людей з обмеженими фізичним можливостями. Палац – єдине пристосоване приміщення для проведення заходів для людей цієї категорії.

Він  став ініціатором проведення заходів до Дня святого Миколая.

Обласний палац культури йде  в ногу з часом. Тут проводиться багато заходів, розрахованих на молодіжну та студентську аудиторію, серед них: інтерактивний конкурс «Про-движение», інтерактивне студентське шоу «Яблуко  спокуси» та інші. Автор проектів та режисер-постановник —  Галина Щетиніна.

Неможливо уявити  реалізацію культурно-мистецьких проектів без працівників технічно-сценічного комплексу. Адже одна справа написати сценарій, підібрати і вивчити номери. А далі? А далі починається робота з обслуговування світлового, звукового та мультимедійного обладнання, використання декорацій  та сценічних конструкцій.

Валентин Іванов — багатогранна особистість. Юнаком він брав участь роботі театру юного глядача та народного  ансамблю бального танцю «Грація»,  а сьогодні важко переоцінити його роль як спеціаліста.  До виконання будь-якого завдання він підходить дуже відповідально.

За роботу звукової, світлової та відео-технічної апаратури відповідають кваліфіковані спеціалісти на чолі з  Миколою Міценком. Микола Петрович є головою   профспілкової організації, самодіяльним композитором  та активним учасником художньої самодіяльності.

Олег Колар —  професійний художник, член молодіжного об’єднання Національної спілки художників України. Він не тільки цікавий митець  з індивідуальним стилем, а й спеціаліст, добре обізнаний з законами сценографії. Його художнє оформлення вражає новизною, композиційними прийомами і їх технічним втіленням.

Майже половина працівників Палацу — інженерно-технічні спеціалісти з обслуговування та забезпечення життєдіяльності нашого закладу. Очолюють цей підрозділ — заступник директора з адміністративно-господарської роботи  Лисенкова Н.М.  та головний інженер Карагяур В.С. Завдяки злагодженій, висококваліфікованій роботі спеціалістів цієї ланки у нашому Палаці комфортно, тепло, затишно;  і завжди творча  мрія сценариста і постановника буде неодмінно втілена на сцені.

Саме від грамотності, умінь та знань працівників бухгалтерії залежить стабільність закладу. Вони володарі  балансів, кошторисів, рахунків, первинних документів. Віртуозно управляючи цифрами і таблицями наша бухгалтерія на чолі з чарівною жінкою   Фрейчак-Коршиковою  О.О., створює передумови для реалізації культурних проектів.

Неможливо згадати всіх працівників, перелічити сотні культурно-мистецьких заходів.  Скажемо головне:  фахівці, які працюють тут на чолі з Добкіною М.М., – справжні майстри, готові завжди  служити  світу мистецтва і людям, які прийшли на зустріч з  прекрасним.

Сьогодні Палац вражає розмаїттям жанрів і форм культурно-дозвіллєвої діяльності. Художній і технічний рівень проведення заходів достатньо високий.

Рівень комфорту глядачів, різноманітність програм від професійних артистів до школи-студії з підготовки 2-річних дітей – це все наш  Обласний палац культури!

До ювілею Обласний палац культури   презентує  цикл заходів під поетичною назвою «50 творчих злетів».

Ми не зупиняємося на досягненнях – маємо  іти далі, вдосконалюючи свою майстерність! Шукаємо нові підходи для втілення у практику кращого досвіду щодо  розвитку закладів культури клубного типу в Україні та світі, але при цьому не забуваємо  про збереження самобутніх традицій та свою неповторність!

Обласний палац культури  та його творчі колективи  знають  у Чехії, Італії, Молдові, Англії,  Франції, Латвії, Словенії, Німеччині, Болгарії, Росії, Індії, Сінгапур, Канаді, США, Японії, Данії, Республіці Філіппіни, Малайзії, Греції, Польщі.

Переконані, що й надалі Палац буде прославляти наш край!

Бажаємо, щоб вогник творчості не згасав у серцях працівників закладу і подальша доля була щасливою, увінчаною новими досягненнями та перемогами!

 

 


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *