В Николаеве на свет появился малыш после тяжелых родов: история одного случая

07 сентября 2017, 14:02

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Лікарі Миколаївщини вже неодноразово доводили свій високий професіоналізм, рятуючи життя людей, які надходили до лікарень у вкрай важкому стані. Бригадою швидкої медичної допомоги в міський пологовий будинок №1 доставлено 32-річну вагітну жінку. Стан важкий, свідомість сплутана, контакт утруднений, низький артеріальний тиск, прискорене серцебиття. 
Чоловік, який приїхав разом з дружиною, розповів лікарям, що ввечері жінка раптово відчула гострий біль та втратила свідомість. Вона не перебувала на обліку в жіночій консультації, це вже другі пологи.
Не дивлячись на скудність анамнестичних даних, відсутність патогномічних клінічних симптомів, і найголовніше – часу на ретельне обстеження, враховуючи стан  вагітної, черговим лікарям вдалось встановити вірний діагноз та провести необхідні заходи, аби запобігти летального результату і врятувати життя жінки та її немовля.

Для цього було задіяно всі рівні надання акушерської та реанімаційної допомоги, забезпечено фактично багатопрофільний стаціонар. Чітке дотримання алгоритму надання невідкладної допомоги, залучення санавіації для очного консультування пацієнтки, великий клінічний досвід ведення тяжких вагітних та своєчасність прибуття на місце головних спеціалістів області та міста відіграли не абияку роль у рятуванні й наданні кваліфікованої медичної допомоги. Не менше значення в цій ситуації мають і високий рівень професіоналізму підготовки анестезіологів-реаніматологів, акушер-гінекологів, неонатологів і хірургів, що надало можливість провести складну симультантну операцію.

Варто відзначити також повну готовність обласної станції переливання крові, злагоджену роботу всіх служб міста – це дозволило запобігти розвитку хвороби до «некурабельної» стадії та вберегти жінку від фатального фіналу.
Чимало складнощів виникло і безпосередньо під час екстреного розродження (кесарів розтин): велика крововтрата, нестабільна гемодинаміка зі стійкою тенденцією до гіпотензії, розрив селезінки тощо.
Та врешті решт бригаді висококваліфікованих лікарів вдалося створити справжнє диво! На світ з’явився хлопчик вагою 4300 грам. При народженні дитина не подавала ознаків життя, але проведено всі необхідні реанімаційні заходи, та в подальшому переведено дитину під нагляд спеціалістів обласної клінічної дитячої лікарні.

Вже на четверту добу після операції лікарі відзначили значну позитивну динаміку, стабілізацію показників породіллі. Сьогодні пацієнтка отримує необхідну терапію, знаходиться під динамічним наглядом акушер-гінеколога, хірурга, анестезіолога-реаніматолога та ендокринолога. Попереду тривалий реабілітаційний період.

Начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай висловлює щиру подяку спеціалістам управління, адміністрації та колективу полового будинку №1, головним спеціалістам міста, керівництву обласної станції переливання крові, обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф за організовану можливість надання своєчасної мультидисциплінарної допомоги важкохворим пацієнтам на базі лікувальних закладів ІІ рівня, професіоналізм та швидкість реагування. Цими лікарями сьогодні пишається медична спільнота: лікарі пологового будинку — неонатолог Кандаурова О.М., акушер-гінекологи Кандауров О.А., Бебло В.І., анестезіолог Доманчук Є.В., міський хірург Пермяков В.В., завідувач І хірургічним відділенням лікарні швидкої медичної допомоги Куриляк В.І., обласний анестезіолог по акушерству Базовкін В.В., міський акушер-гінеколог Чинякова Л.Б., міський ендокринолог Грачова М.Г.
Окрему подяку висловлюють обласній станції переливання крові (головний лікар – Чиняков В.Ю.), яка надала 4 літри препаратів крові (адже крововтрата  пацієнтки склала 3900 мл!).
Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (головний лікар – Самойлов А.Л.) надав дорого вартісні препарати (вартість двох флаконів новосевену складає 90 тис. грн.!), необхідні для зупинки крововтрати.

Дякують і обласній дитячій лікарні (в.о. головного лікаря – Бабін О.Д.), відділенню реанімації новонароджених за екстрений виїзд бригади РКЦ.
Вся медична спільнота Миколаївщини та безпосередньо лікарі, які брали участь у рятуванні життя матері та дитини, бажають їм здоров’я та щастя!


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *