В Николаеве появился семейный советник

11 ноября 2018, 20:10

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

В Миколаєві з’явився сімейний радник. Шо це означає та чим він буде корисний громаді, розповіли під час презентації ініціативи в Другому Миколаївському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, на базі якої і працюватиме радник.

За словами директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка, ініціатива виникла не випадково, адже аналізуючи звернення громадян до системи безоплатної правової допомоги виявили, що більших з них стосується саме сімейного права.

«Водночас не з кожним питанням людина хоче звертатися до офіційних установ або ж і зовсім не знає хто саме може допомогти. Відтак з’явилася думка залучити активістів, громадських діячів, які б стали комунікаторами між постраждалою особою та відповідними структурами. Фактично – це і є сімейні радники», — відзначив О. Банюк.

Радники працюватимуть у співпраці з юристами, фахівцями державної виконавчої служби Мін’юсту, співробітниками Міністерства соціальної політики, Національної поліції та психологами. Крім цього, радників навчатимуть мистецтву спілкування з постраждалими від домашнього насильства, роботі з вразливими категоріями осіб і, звісно, законодавчим аспектам захисту прав людини.

Як відзначив начальник Головного територіального управління юстиції Роман Возняк, головним завданням є поєднати зусилля кожної структури, оскільки тільки підходячи до проблеми комплексно та системно її можна вирішити швидко та ефективно.

«Ми маємо навчити людей не мовчати і все-таки «виносити сміття з дому». Будь-який прояв насильства є неприпустимим і неважливо чи це фізичні дії, чи психологічний тиск, чи економічні обмеження», — зауважив очільник Миколаївської юстиції.

«Часто людина навіть не оцінює себе, як жертву, вважаючи, що така поведінка є нормою, навіть не уявляє, що її права порушують. І саме сімейні радники можуть спрямувати цю людину у правильному напрямі, надати їй покроковий механізм у захисті своїх прав», — зауважила директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області Наталія Гнатуша.

В Миколаєві першим сімейним радником стала Катерина Мутьєва, яка і сама за фахом юрист, відтак точно знає як діяти, якщо права порушують.

«Відтепер я не просто активіст, я сімейна радниця і маю в партнерах Міністерство юстиції України, систему Безоплатної правової допомоги, психологів, правоохоронні органи. Тож вважаю, що такою потужною командою у нас вийде надати кожному ту допомогу, на яку вони потребують», — відзначила К. Мутьєва.

Сімейна радниця працюватиме на базі Другого Миколаївського місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що знаходиться за адресою вулиця Космонавтів, 61 та прийматиме відвідувачів щосереди з 09:00 до 12:00. Допомогу радниці можна отримати і он-лайн, за допомогою соціальної мережі Facebook. До речі, вже існує спеціалізована група «Сімейні радники», де окрім корисної інформації можна поставити власне запитання та отримати фахову консультацію.

Довідково. Сімейні радники — це спільна ініціатива Мін’юсту, системи Безоплатної правової допомоги та громадськості, спрямована на забезпечення захисту прав громадян у сфері сімейного права.

Миколаїв став четвертим містом, де з’явився сімейний радник, після Києва, Одеси та Львова. Далі планується розвинути ініціативу в повноцінний проект при центрах безоплатної правової допомоги, з роботою в усіх регіонах країни.

Прес-служба Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *