В Николаеве профессор всю жизнь пишет книги для детей

04 февраля 2020, 15:35

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

У Миколаєві Світлана Якименко, професор Національного університету імені В.Сухомлинського, все життя викладає у вузі, пише казки для малечі.

Про це розповідає відомий журналіст Олександра Ментель.

Переді мною її новий навчально-методичний посібник «Різдвяна казка для Ангеліни», який у січні 2020 року видрукував «Видавничий дім «Слово».

Казки Світлани Іванівни завжди оптимістичні. Це захоплюючі розповіді з хорошим початком і хорошим кінцем. І кожна нова казка стає основою для навчально-методичного посібника для дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку, вчителів, вихователів, батьків.

Ім`я вченому принесла філософія закоханості у дитинство, філософія добра, людяності.
Книги, підручники, посібники, збірки власних казок, оповідань для дошкільнят та учнів-початківців, загалом, на її рахунку майже 400 найменувань (публікацій).

«Різдвяна казка для Ангеліни» — 60 сторінок тексту, формат А-4, заповнених корисним змістом, на які відразу звертаєш увагу, оскільки автор яскраво, цікаво і лаконічно розвиває творчу — розвивальну — ідею дитинства.
Ангеліна — внучка Світлани Іванівни, і перший рецензент шанованого професора. Якщо нова казка викликає у дівчинки захват, — доктор наук у галузі освіти С.І.Якименко кладе її в основу майбутньої дитячої книги!

Діти найменшого віку постійно потребують інтелектуальних джерел для розвитку. І хоч книжкові полиці нині тріщать від огрому паперової продукції — глянцевої, у дорогій палітурці, — але, даруйте, не завжди таланить знайти яскраві, як ця, «родзиночки».

Книга скомпонована за тематичними сторінками, які говорять самі за себе:

— Різдво (доступною для дитячого віку мовою — про походження свята);
— Географічна сторінка: «Різдвяні і Новорічні звичаї західних країн»;
— Історична сторінка: «Хто такий Святий Миколай»;
— Пізнавальна сторінка: «Ялинка» (про звичай зустрічати Різдво біля ялинки);
— Театральна сторінка: «Вертеп» (так у давнину називався самодіяльний театр, який показував історію народження Ісуса Христа);
— Вітальна сторінка: «Подарунки»;
— Інтер`єрна сторінка: «Оздоблення житла» (Різдво — дивовижний час, сповнений щастям, веселощами і любов`ю. Як зробити його ще красивішим у власній оселі?);
— Довідник: «Як святкують Новий Рік у різних країнах нашої планети»;
— Смачна сторінка: «Святкове меню» (меню до снаги дитині, і вона залюбки буде готувати разом з мамою);
— Загадкова сторінка: «Святкові гадання»;
— Літературна сторінка: «Зимова казка для дівчинки Полінки», «Різдвяний ліхтар»;
— Майстерня «Умілі рученята».

Власне, на кожен розділ не більше 3-4 ЖИВИХ сторінок. Саме це, хотіла б, підкреслити, оскільки дитина не лише має можливість черпати пізнавальну інформацію, а й самостійно заповнити сторінки-органайзери. Для цього малюнки чорно-білі потрібно самостійно розфарбувати; до книги також прикріплені аркуші чистої кальки, і вказані дії рукоділля: розфарбувати; накласти кальку, обвести і вирізати викрійку; прочитати; підготувати листівки; виготовити з яєчної шкарлупи та інших матеріалів новорічні прикраси своїми руками тощо.

Звернула увагу, що в ній дитину спонукають до етичних вчинків. Зокрема, у розділі про подарунки читаємо:

«Подарунки потрібно вміти дарувати. Підносити їх так, щоб це приносило задоволення не тільки вам, але й тому, кому ви його даруєте. Гарний тон вимагає, щоб отримавши його, ми зразу ж зняли обгортковий папір і висловились з вдячністю…»

Тираж посібника невеликий. У планах до наступного року його перевидання.
***
Наша землячка — автор апровадження Інтегрованої педагогічної технології в освітній процес, доктор наук у галузі освіти, професор, завідуюча кафедри початкової світи факультету дошкільної та початкової світи МНУ імені Василя Сухомлинського. Понад 30 молодих науковців захистили наукові дисертації під її керівництвом.

Її викладацька діяльність — це грунтовний пласт педагогіки, курс — «Дидактика», «Основи педагогічної творчості», «Методика формування предметних та ключових компетентностей молодших школярів», «Теорія і технологія дитячої творчості», «Методики навчання за освітніми галузями в ДНЗ».

Світлана Якименко — автор книг для дітей «Народознавчик», «Свічадонько», «Коса — дівоча коса», «Моя маленька Батьківщина — Миколаївщина».

Має звання відмінника народної освіти, Дипломант ІІ ступеню ВДНГ Української РСР (№ 35 від 6.10.1989 р.), володар ІІ гранту програми «Трансформація гуманітарної освіти в Україні» Міжнародного фонду «Відродження», Почесна грамота МОН України та інші.
Нагороджена орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня. Дійсний член (академік) Міжнародної кадрової академії.

Майже три десятиліття професор С.І.Якименко активно співпрацює з МОІППО, надає кваліфіковану методичну допомогу вихователям та вчителям початкових класів, проводить Всеукраїнську авторську літню школу інноватики.

Творчого натхнення Вам і наснаги, шановна Світлано Іванівно!


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *