В Николаеве прошел масштабный фестиваль

24 июня 2019, 7:33

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Третій рік поспіль у мкрн Тернівка в Миколаєві проходить обласний міжетнічний фольклорний фестиваль «Етнічна спадщина». Організатором видовищного заходу виступає громадське об’єднання «Болгарський культурно-просвітницький центр «Търновка» та його керівник Анатолій Волчо. Мета фестивалю — збереження та популяризація унікальної культурної спадщини народів, які проживають на території Миколаївщини.

Цього року на фестивалі зустрілися болгари, українці, грузини, вірмени, білоруси, азербайджанці, та вперше — представники японської культури.

Співорганізаторами виступили директор Тернівського будинку культури Юлія Любецька та колектив Тернівської бібліотеки-філії № 16 під керівництвом Тетяни Скуратової. Підтримали чудову  ініціативу Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, народний депутат України Олександр Жолобецький, управління культури та охорони культурної спадщини міської ради, управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації , депутат обласної ради Надія Іванова, депутат міської ради Ігор Копійка, радник голови Миколаївської обласної ради Султан-Мурад Каймаразов, голова обласної ради національних товариств Лоліта Каймаразова, голова міської ради національних товариств Анар Ахундов, член виконкому міськради Володимир Тимошин.

Почесним гостем фестивалю став мер міста Малко-Тирново (Болгарія) — Ільян Янчев.

Величезну галявину в Тернівці спеціально підготували до свята, встановили сцену та ігрові майданчики для дітей, намети і парасолі для всіх відвідувачів, по всій території розклали тюки соломи в якості лавок.

Масштабний фестиваль «виріс» із традиційного святкування Еньова дня, болгарського аналогу Івана Купала. Яскраве театралізоване дійство швидко набуло популярності.

Гостей фестивалю привітав міський голова Олександр Сєнкевич.

— Миколаїв – багатонаціональне місто, тут поважають кожного. Сьогодні ми ще раз засвідчуємо, що наша сила – в єдності. Всі ми прагнемо лише одного – добра та миру для своєї землі, — сказав керівник міста.

Розваги для гостей фестивалю — на будь який смак. Працювали майстер-класи, можна було поласувати традиційними стравами різних народів світу чи навчитися плести вінок, відчути себе справжнім козаком та постріляти з лука, побачити лицарські поєдинки. Найменші миколаївці із задоволенням випробовували батут та інші дитячі атракціони. І всі, від дорослих до малих, залюбки вчилися народному болгарському танцю «хоро».  До речі, він має кілька сотень різновидів.

Не менше зацікавив глядачів обряд «Еньова буля», від якого, за давніми віруваннями, залежав щедрий врожай. Маленьку дівчинку – «наречену сонця» — наряджали в святкові шати та по черзі несли на руках, співаючи обрядових пісень. Трави, зібрані цього дня, вважалися цілющими.

Олександр Жолобецький подякував всім організаторам за ентузіазм та прекрасний захід, який стрімко набирає популярності.

— Миколаїв – дійсно багатонаціональне місто. І нас всіх об’єднує любов до ближнього, любов до рідного міста та держави, — сказав обранець.

Користуючись нагодою, народний депутат вручив Грамоти Верховної Ради України братам Умуру та Сабіру Шириновим, які врятували людей після дорожньо-транспортної пригоди.

Сотні тернівчан та гостей фестивалю познайомилися з культурною спадщиною різних народів, насолодилися концертною програмою, яку підготували творчі колективи Тернівського будинку культури.

А кульмінацією свята стало майже містичне видовище – ходіння по розпеченому вугіллю. Юлія Любецька розповіла про історію цього обрядового дійства. В гірській місцевості Болгарії проживали родини, в яких від покоління до покоління передавали це вміння. Перед тим люди входили в транс за допомоги співу молитов. До речі, вугілля має бути обов’язково дубової  породи, воно має високу температуру горіння.

Організатори фестивалю сподіваються, що захід набуватиме ще більшої популярності з кожним роком. А всіх, хто хоче відпочити та зануритися в самобутні традиції різних народів, запрошують до Тернівки!

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *