В Николаеве территориальные общины учились проводить торги и закупки по системе «ProZorro»:

14 июля 2017, 7:49

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

12 июля в Николаевском региональном отделении Ассоциации городов Украины проведен практикум по применению законодательства на тему: «Практические аспекты реализации законодательства в сфере публичных закупок «Система «ProZorro». Мероприятие проведено в рамках проекта «Разработка курса на укрепление местного самоуправления в Украине (« ПУЛЬС »), который реализует Ассоциация городов Украины при поддержке USAID.

Учасниками практикуму були працівники відділів та управлінь міст-членів регіонального відділення АМУ, відповідальні особи за здійснення закупівель товарів, робіт та послуг у міських, сільських та селищних ОТГ області. Зокрема, представники Прибужанівської, Шевченківської, Баштанської та Веснянської ОТГ, міст Новї Одеси, Снігурівки, Вознесенська і Миколаєва.

Модератором практикуму стала Наталя Дроздова, експерт з питань державних закупівель, кандидат наук, магістр державного  управління Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Відкриваючи  практикум, виконавчий директор Миколаївського РВ АМУ Тетяна Яблоновська наголосила на важливості використання інформаційно-комунікаційних можливостей електронної системи «ProZоrrо» для підвищення ефективності діяльності органів місцевого самоврядування, формування відкритої та прозорої діяльності органів влади. Висловила сподівання, що отримавши додаткові знання,  учасники практикуму зможуть у подальшому упередити випадки порушень діючого законодавства у сфері публічних закупівель та побажала учасникам плідної роботи.

Модератор  заходу Наталя Дроздова зупинилася  на сутності, поняттях та основних засадах роботи у системі «ProZоrrо», акцентувала увагу на практичних можливостях роботи на акредитованих електронних майданчиках, що діють в системі «ProZоrrо», конкуруючи між собою. Зупинилася на переліку корисних посилань, ознайомлення з якими посприяє присутнім безкоштовно самонавчатись, висвітлила  нові можливості інформації (бібліотек) відкритих даних, посилань, що міститься у системі «ProZоrrо», щодо  якісної підготовки документообігу торгів замовниками.

Особливу увагу було приділено порядку роботи тендерних комітетів та уповноважених осіб, процесу укладання тендерної документації та порядку внесення змін в документацію торгів. Під час заходу модератор навела присутнім низку прикладів, як негативної так і позитивної, практики здійснення публічних закупівель,  ознайомила з вимогами перевіряючи органів та громадських контролерів,  надала поради з практики попередження порушень та оскарження в Колегії Антимонопольного комітету.

Учасники практикуму отримали вичерпні роз’яснення та відповіді на поставлені питання. Вони висловились схвально про продовження Асоціацією міст України практики навчання фахівців органів місцевого самоврядування із застосування законодавства та вважають таку форму роботи своєчасною і дуже корисною в питаннях проведення торгів.

Регіональний консультант з бюджетних питань Юлія Забродкіна під час навчання підкреслила, що проводити торги, все одно, необхідно з урахуванням фінансового ресурсу.

«Чи робити це відповідно до потреби, але передбачаючи, який фінансовий ресурс надійде в бюджет громади у майбутньому, ‒ пояснює Юлія Забродкіна, ‒ З моменту затвердження торгів, якщо це сумма більша за потреби ‒ буде такий момент, чи то після першого кварталу, чи то після першого півріччя, що бюджет може уточнюватися і збільшуватися саме на цю потребу».


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *