В Николаевской налоговой рассказали о новациях в налогообложении юридических лиц

13 февраля 2018, 11:24

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Податок на прибуток

З 1 січня 2018 року визначено єдиний термін подання річної податкової декларації для всіх платників податку на прибуток, яка складається за звітний рік, протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року, незалежно від того,  за який базовий звітний період складається декларація – квартал або рік. Граничний термін сплати податкових зобов’язань 7 березня 2018 року.

Фінансова звітність подається платниками податку на прибуток та неприбутковими установами та організаціями разом з відповідною податковою декларацією, яка є додатком до декларації та її невід’ємною частиною.

Податок на додану вартість

З 1 січня 2018 року не здійснюється процедура зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних. Новий порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН Кабінет Міністрів України має затвердити до 01.03.2018 року. Встановлено граничний строк реєстрації у ЄРПН — протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

З 01.01.2018 року внесено зміни до визначення бази оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України фізичними особами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі (крім підакцизних та особистих речей). Сумарна фактурна вартість таких товарів не перевищує еквівалент 500 євро, а сумарна вага не перевищує 50 кг.

Рентні платежі, екологічний податок, місцеві податки і збори

Згідно з Податковим кодексом України, у 2018 році збільшено ставки екологічного податку на 11,2 відс.; рентної плати за спеціальне використання води на 16,8 відс.; рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 16,8 відсотків. Не змінювались ставки рентної плати за користування радіочастотним ресурсом та рентної плати за користування надрами.

Змінами, внесеними до ст.12 Податкового кодексу України, визначено, що копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів, або про внесення змін до них, надсилається до контролюючого органу, у якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів. Копію рішення необхідно надсилати в електронному вигляді у десятиденний строк з дня прийняття, але не пізніше 1 липня року, що передує бюджетному періоду, у якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін до них.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *