В Николаевской области началась компания по ликвидации задолженности по зарплате

16 апреля 2018, 13:15

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Ліквідація заборгованості з виплати заробітної плати — нагальне та наболіле питання для мешканців Миколаївської області. Пропонуємо інтерв’ю начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Возняка Романа Івановича щодо діяльності органів державної виконавчої служби щодо ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах області та ліквідації заборгованості зі сплати аліментів. 

Скажіть, будь ласка, коли розпочалася кампанія «Ліквідація заборгованості з виплати заробітної плати»? 

Роман Возняк: 23 лютого Петренко заявив, що заборгованість із зарплати в Україні становить 2,7 млрд грн.  Він анонсував, що з 1 квітня Мін’юст запустить процес стягнення заборгованості із заробітної плати за прикладом стягнення заборгованості з аліментів.

2 квітня Міністерство юстиції України розпочало масштабну кампанію з примусового стягнення заборгованості з виплати заробітної плати.

Мета компанії: захист прав працівників, яким затримують заробітну плату на підприємствах.

Розпочали свою роботу мобільні групи з ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати. А що це за мобільні групи такі?

Роман Возняк: З 2 квітня почали працювати мобільні групи з ліквідації заборгованості по зарплаті у шести містах України, а саме у Харкові, Дніпрі, Кривому Розі, Маріуполі, Торецьку та Сєвєродонецьку.

  • До кінця квітня група запрацює у Миколаєві. Мобільна група проводитимуть регулярну перевірку стану виконання судових рішень щодо оплати праці підприємствами.
  • Створення мобільних груп є послідовним та логічним продовженням роботи Міністерства юстиції у напрямку суттєвого покращення в Україні ситуації з виконанням судових рішень.
  • Оскільки робота аналогічних мобільних груп зі стягнення заборгованості по аліментах довела свою ефективність, було прийнято рішення застосувати такий метод впливу і до боржників з виплати заробітної плати. 

Створено антирейтинг найбільших по Україні підприємств – боржників із заробітної плати. Опубліковано таблицю найбільших боржників в області. 

Роман Возняк: Так, в рамках проведення кампанії з примусового стягнення заборгованості з виплати заробітної плати, яка стартувала 2 квітня, Міністерство юстиції створило антирейтинг найбільших по Україні підприємств-боржників по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами.

«Це ілюстрація того, що на сьогодні мають місце грубі порушення підприємствами трудових прав людей. Міністерство юстиції буде вживати усіх заходів для ліквідації їхньої заборгованості перед своїми працівниками», — підкреслила заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко.

Подібні  антирейтинги будуть створені і оприлюднені у всіх регіонах України.

Яких результатів вдалося досягнути саме в Миколаївській області?

Роман Возняк: Протягом березня органами ДВС Миколаївської області стягнуто коштів на погашення заборгованості по заробітній платі в сумі 1 003 157 грн.

Протягом квітня, вже на цей час державними виконавцями органів ДВС Миколаївської області протягом стягнуто коштів на погашення заборгованості по заробітній платі в сумі 65 236 грн.

Роман Івановичу, а скажіть, будь ласка, щодо дій на теренах області нового закону #Чужих дітей не  буває, який посилив відповідальність за несплату аліментів. Розкажіть, будь ласка, яких результатів вдалося досягти за час дії закону? 

         Роман Возняк: З лютого 2018 року у Миколаївській області утворено  робочі групи з метою ліквідації заборгованості у виконавчих провадженнях по сплаті аліментів понад один рік. Станом на сьогодні проведено перевірок діяльності деяких відділів ДВС щодо забезпечення своєчасного, повного, неупередженого, ефективного і в повному обсязі вчинення виконавчих дій за виконавчими провадженнями з виконання рішень про стягнення аліментів.

Крім того, з 01.03.2018 утворено виконавчі групи з метою ліквідації заборгованості у виконавчих провадженнях по сплаті аліментів понад один рік.

Станом на цей час органами держаної виконавчої служби Миколаївської області вжито наступних заходів:

  • направлено стягувачам 3 522 повідомлень щодо притягнення боржників до кримінальної відповідальності;
  • винесено 4 552 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України, до виконання відповідним органам;
  • винесено 4 310 постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами;
  • винесено 4 293 постанови про встановлення обмеження боржника у праві користування зброєю, пристроями для вистрілу патронів;
  • винесено 4 293 постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання;
  • складено 357 протоколів про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1831 КУпАП;

— направлено до суду 256 протоколів про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1831 КУпАП, одних з них задоволено судом та винесено постанову про накладення на боржника стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, з них 1 протокол розглянуто судом та винесено постанову про накладання на боржника стягнення у вигляді суспільно корисних робіт;

— винесено 71 подання про оголошення розшуку боржника, з них задоволено 42.

Протягом періоду дії Закону з 06.02.2018 по 12.04.2018 до органів державної виконавчої служби Миколаївської області надано 1 057 заяв від стягувачів та боржників щодо проведеної оплати аліментних зобов’язань.

 

 


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *