В Николаевском ОДК к Международному дню инвалидов прошла выставка работ изобразительного и декоративно-прикладного искусства

04 декабря 2018, 13:47

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Щороку на початку грудня у Міжнародний день інвалідів уся світова спільнота ще раз переосмислює все, що зроблено на підтримку людей з особливими потребами, і консолідує спільні зусилля задля їх гармонійної інтеграції у сучасне суспільство.

Відзначення Міжнародного дня інвалідів — справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед людьми, які потребують захисту і підтримки. Люди з особливими потребами — це не просто категорія людей. Це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські долі і надії.

За оцінками світового банку 20% найбільш бідних верств жителів Землі є  людьми з обмеженими можливостями, а загальна поширеність зафіксованої інвалідності в світі становить понад один мільярд любителів (15 відсотків населення).

2 грудня Обласний палац культури спільно з адміністрацією Заводського району Миколаївської міської ради провели культурно-мистецьку акцію, яка в останні роки стала традиційною для жителів  саме цього району міста.

Подібні заходи спрямовані на інтеграцію людей у життя нашої громади. Їх мета цілком очевидна: люди цієї категорії  повинні відчувати себе повноправними членами суспільства.

Цього дня у фойє Палацу була розгорнута виставка робіт образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, створених обдарованими дітьми з інвалідністю загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів м. Миколаєва.  Творчість для них є можливістю розповісти про себе навколишньому світу. Роботи цих дітей зворушили серця кожного.

Приємно, що ця подія не залишилася поза увагою представників органів влади. На свято завітав голова адміністрації Заводського району Миколаївської міської ради  Дмитрук В.М.  Він привітав присутніх та вручив сертифікат на придбання взуття зразковому ансамблю танцю «Юнги».

Глядачам  була запропонована цікава концертна програма, у якій взяли участь:

— зразковий ансамбль танцю «Юнги» (керівник заслужений працівник культури України Елла Акманова);

— солісти народного ансамблю бального танцю «Грація» (керівник Роман Гусаков);

— зразковий вокальний ансамбль «Привіт»  (керівник Галина Бардадим);

— зразковий ансамбль сучасного танцю «Пасадена» (керівник Катерина Алексєєва);

— зразковий  вокальний ансамбль «Фреш тайм» (керівник Катерина Тихонова);

— солісти Обласного палацу культури — Микола Міценко, Анастасія Костіна, Ілона Дмитричева,  Іван Курбатов, Єгор Джемліханов та Ілля Дудник.

— читець  Арсеній Гаврилюк.

Глядачі з особливою теплотою сприймали виступи срібних призерів Чемпіонату України з бальних танців на візках, членів резерву Національної збірної України,  спортсменів Регіонального центру фізичної культури та спорту «Інваспорт» м. Миколаєва Тетяни Клименко та Артема Михно,  спортсмена Миколаївського  регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», представника регіональної збірної команди, учасника всеукраїнських фестивалів  з танців на візках Дмитра Пурдіча у  супроводі хореографічного колективу «Золотий колосок»  Тернівського міського Будинку культури  (керівник Юлія Любецька).

Незважаючи на всі складнощі, люди з обмеженими фізичними можливостями проявляють велику внутрішню силу, сміливість і мужність. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути відмінними фахівцями, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

Цього дня дітей-інвалідів Заводського району чекала не лише культурна програма та щирі слова, а й подарунки. Захід відбувся за підтримки народного депутата України Козиря Б.Ю.

Режисер-постановник —  Ганна Якименко.

Технічне забезпечення сценічного комплексу – Валентин Іванов, Ігор Лисенков, Олександр Хреновськой, Сергій Бадюла та Сергій  Дяченко.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *