В николаевском ОДК поздравили хор ветеранов

12 июня 2019, 8:26

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

10 червня  в Обласному палаці культури відбувся голубий вогник. Організатори присвятили його усім поколінням  хору ветеранів війни та праці.

У тісному колі зібралися люди з різними долями і характерами. У кожного своя «пісня» життя, свій життєвий досвід, але всіх об’єднує любов до хорового мистецтва і прагнення творити.

Присутні  з вдячністю згадали історію створення колективу, перших керівників, серед яких:  Вадим Соболєв, Валерія Кармазіна, Олександр Філевський, Борис Мамонтов.

З 1982 року хор очолює Владимир Горбенко.  Його трудовий стаж становить понад 60 років.  Його перу належить близько 40 творів  вокально-хорового жанру, які він написав у  співавторстві з миколаївськими поетами.

Володимир Ілліч не тільки сам пише, а й надихає своїх хористів. Люда Баркхан відчуває творче натхнення. На жаль, вона не має музичної підготовки, але Володимир Ілліч завжди знаходить час, і на папір лягають довгоочікувані ноти.

Роботу хору неможливо уявити без концертмейстерів та акомпануючої групи. Наталія Коваль  та Віктор Тасинкевич – не просто чудові музиканти, а й прекрасні концертмейстери.

Впродовж багатьох років на громадських засадах діяльність колективу підтримують Людмила Задорожня та Ніна Поплужна.  До речі, Людмила Задорожна  не тільки акомпанує хору, а ще й має гарні вокальні дані.

Найцінніший скарб будь-якого колективу – його учасники. Серед хористів, які  багато років віддали колективу: Бондар Микола Григорович, Безуглова Любов Федорівна, Бойко Лідія Михайлівна, Кірута Раїса Єфремівна, Какуріна Алла Федорівна,  Лавриненко Вікторія Василівна, Бєлая Анна Кузьмівна, Чичкань Любов Федосіїна.

На жаль, не всі учасники можуть відвідувати хор за станом здоров`я. Коврига Ольга Семенівна присвятила хору не одне десятиліття. Незабаром їй виповниться 97 років. До цієї  зустрічі Ольга Семенівна написала лист-привітання хору.

На долю учасників хору  випали роки воєнних лихоліть, серед них:

— Свєтлична Любов Вікторівна – учасниця бойових дій,  зв’язкова  партизанського загону, яка була схоплена фашистами і чудом залишилася живою;

— Бойко Лідія Михайлівна втратила  батька, якого розстріляли фашисти в Миколаєві як партизана;

— Какуріна Авеліна Федорівна та Давиденко Людмила Георгіївна бачили дитячими оченятами роки окупації;

— Головченко Світлана Аркадіївна  співала перед раненими солдатами.

Дехто  провів своє дитинство в дитячих будинках, серед них — Склярова Клара Анатоліївна, Колічко Алевтина Костянтинівна, Ларіна Тетяна Олексіївна.

Але,  незважаючи  на складні  життєві обставини, вони стали достойними людьми,  хорошими фахівцями, створили свої сім’ї, виростили прекрасних дітей і онуків.

За плечима хористів вагомі  трудові успіхи.  Кірута Раїса Єфремівна  удостоєна звання «Кращий працівник за професією». Какуріна Авеліна Федорівна має медаль «За трудову доблесть». Чичкань Любов Федосіївна удостоєна Знаку «Заслужений ветеран праці підприємства «Зоря-Машпроект». Житинська Алла Федосіївна  має 5 авторських свідоцтв про винаходи. Бондар Микола Григорович  був депутатом міської ради 4-х скликань;

Наші хористи  —  надзвичайно цікаві особистості.  Вони живуть активним, сповненим  творчістю життям;  у багатьох є улюблені заняття. Присутні мали нагоду переглянути виставку «Веселка наших талантів», у якій взяли участь:  Свєтлична Любов Вікторівна,  Чичкань Любов Федосіївна,  Давиденко Людмила Георгіївна,  Мленарж Ніна Андріївна,  Степанова Анна Олександрівна,  Шперова Олена Григорівна,  Фетисова Людмила Андріївна,  Лавриненко Вікторія Василівна,  Бойко Людмила,  Баришева Галина Павловна, Серебрянська Валентина Иванівна,  Наумова Анна Калиніківна, Склярова Клара Анатоліївна, Марченко Наталія Миколаївна, Грекова Людмила Володимирівна, Братановська Вікторія Вікторівна.

Архипенко Віктор  Іванович має власний музей, який розмістився у його квартирі. У музеї тисячі документів, які відображають його діяльність з захисту прав людини

Концертна програма була насичена цікавими музичними композиціями.  Слухачі мали можливість насолодитися грою віртуозних музикантів — Андрія Чернова та Віктора Тасинкевича.

Тетяна  Ларіна була неперевершеною в ролі Елізи  із мюзиклу Фридерика Лоу «Моя чарівна леді».

Тетяна Нестеренко представила старовинний італійський  романс. Тему італійської музики  продовжили  Альбіна Стьопіна та Олександр Шпота.

Популярні  пісні  «Мальви» та «Хуторянка»  прозвучали у виконанні  Ірини Сєрої.

Люди  старшого покоління з вдячністю сприймали  виступ  Миколи Бондаря та Миколи Ємченка, які виконали пісню Олександра Білаша «Прилетіла ластівка».

Обласний палац культури став другою домівкою для учасників художньої самодіяльності.  Він дає їм сили і натхнення. А люди, які їх тут оточують, — майже рідня ». Саме про «Мою рідню»  — співало тріо в складі Миколи Міценка, Миколи Бондаря та Миколи Ємченка.

Фетисова Людмила Андріївна – керівник  клубу «Школа оптимизму», учасниця міжнародного руху «Освіта заради жизни»  зробила вагомий внесок у підготовку та проведення заходу.

Цього дня дружна хорова родина  та ветеранська організація привітали з днем народження Склярову Клару Анатоліївну.

Люди, які вийшли на заслужений відпочинок, часто відчувають дефіцит спілкування. А у роботі хору  ветеранів вони черпають тепло людських стосунків і життєдайних сил.

Глядачі були активними учасниками всього дійства: вони співали, танцювали, підтримували гучними оваціями  виступи артистів-аматорів.  Відчувалося, що така форма проведення дозвілля прийшлася до душі людям старшого покоління. Сподіваємося, що роботою  хору зацікавляться талановиті ветерани і поповнять його ряди!

У фіналі прозвучав твір «Живи і радуйся», який став епіграфом до всього голубого вогника.

Ведучі програми —  Тетяна Ларіна та Тетяна Нестеренко.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *