В Николаевском районе будут озеленять громаду, изучая агротехнологии

10 сентября 2019, 14:19

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

У Радсадівській ОТГ на Миколаївщині започаткували проєкт агротехнології, спрямований на озеленення населених пунктів громади. Займатися цією потрібною справою будуть педагогічні та учнівські колективи шкіл ОТГ.

Ініціативу назвали «Дерево моїй громаді», а 9 вересня відбулася перша робоча зустріч представників сільради зі школярами та вчителями, аби визначити деталі створення та принципів роботи шкільних розсадників. Так, проєкт полягає в тому, що на базі учбових закладів працюватимуть міні розсадники, за якими доглядатимуть колективи шкіл.

Як зазначив автор ініціативи, заступник сільського голови Максим Корнієнко, у процесі вирощування та догляду за рослинами використовуватимуться передові аграрні технології. Ідея створити агрошколу виникла ще кілька років тому, а вже при об’єднані сіл в одну громаду була включена до стратегії її розвитку. Кошти на функціонування розсадників залучатимуться завдяки спонсорам і грантовим проєктам. Наприклад, ПАТ «Радсад» допоможе з деякими матеріалами для облаштування.

Територія кожного розсадника становитиме 200 квадратних метрів та поділятиметься на сім зон − для кожного класу-учасника (з 5-го по 11-й).

− Восени учні з учителями біології збиратимуть насіння, на уроках праці їх сортуватимуть, а навесні висадять у контейнери. Саджанці будуть вирощуватися з використанням крапельного зрошення. Форми роботи зі школярами плануються максимально цікавими, ми повністю відкидаємо традиційну модель навчання в цьому випадку. Будуть майстер-класи, семінари з догляду, підживлення тощо. Наша мета − не тільки екологічна, а й практична. Хочеться показати школярам, що аграрний сектор − цікавий, агробізнес − прибуткова та перспективна справа», − пояснив Максим Корнієнко у коментарі Маяк.Медіа.

Наразі перед кожним пришкільним розсадником стоїть завдання вирощувати 500 саджанців на рік, тобто в цілому по громаді − 2000 штук. В подальшому рослини будуть висаджуватись учнями для озеленення сіл ОТГ, зокрема для відновлення алей. Крім того, кожен учасник проєкту матиме значок з відповідною символікою.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *