В Николаевском районе жители села строят памятник великому Кобзарю

09 сентября 2018, 18:22

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Капсулу із землею з села Моринці, де народився Тарас Шевченко закладуть у фундамент майбутнього пам’ятника славетному українському поету  в Новобогданівському парку, який місцеві мешканці будують власними силами вже більше трьох років.

Варто зазначити, що це буде перший монумент Кобзарю у Миколаївському районі, він матиме статус пам’ятника районного значення.

Чому саме Тарас Шевченко — Маяк.Media розповів Максим Корнієнко:

— Хоч Шевченко не бував у нашому селі, він є епохальною і значущою постаттю для української нації. Я був дуже здивований, коли голова РДА Алла Воробйова сказала, що в районі немає жодного пам’ятника Кобзарю (до речі, це була її ідея). У нашому парку є «духовна зона». Там і буде пам’ятник. Також колись у Новобогданівці був колгосп імені Т. Г. Шевченка, тому все ж таки якось з його прізвищем ми пов’язані. Що стосується землі… цю ідею я запозичив у Грузії. Прочитав у журналі, що там так само встановлювали пам’ятник Шевченку та просили надіслати землю з Моринців. 

Новобогданівці вже побудували основу фундаменту пам’ятника, в якій зробили комірку для капсули з землею.

Сільська рада Моринців, що на Черкащині, позитивно відреагувала на лист із проханням та, як відзначив Корнієнко, відправила не тільки капсулу, а й подарунки. Щоправда, які саме — мешканці Моринців тримали у секреті – хотіли зробити сюрприз. І хоч посилку новобогданівці вже отримали, відкриватимуть її у понеділок, 10 вересня, гуртом.

Капсулу ж закладуть 13 жовтня, у День села Новобогданівки. Пам’ятник планують встановити у березні – до дня народження Кобзаря.

Фото на головній: Sergey Zozula, panoramio.com.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *