В Николаевскую область приехала делегация из Полтавской — делиться опытом создания громад

20 сентября 2018, 12:55

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

18 вересня стартувала дводенна навчальна поїздка представників ОТГ Полтавщини до Миколаївської області. Основна мета – ознайомитися з процесом децентралізації на Миколаївщині, перейняти досвід розвитку територій та залучення інвестицій на місця.

На Миколаївщині вже створена 41 громада, в 28 з яких відбулися вибори. В ОТГ наразі проживає більше половини сільського населення, за громадами — 50% площі території всієї області. У цьому році створено тринадцять громад, дванадцять з яких йдуть шляхом добровільного обʼєднання та очікують рішення ЦВК про призначення виборів, одна – добровільного приєднання. Процесом створення та функціонування ОТГ охоплено 17 з 19 районів Миколаївської області.

«Зверну увагу на децентралізаційні процеси в районних центрах:  Новий Буг, Снігурівка, Березнегувате вже очікують призначення виборів. Згідно законодавства, Вознесенська міська громада, як місто обласного значення, пішла спрощеним шляхом приєднання і вже функціонує як обʼєднана територіальна громада, Южноукраїнськ знаходиться в процесі створення ОТГ», — акцентувала Лілія Кравчук, радник з питань децентралізації Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Про фінансову децентралізацію додала Юлія Кірвас, радник з місцевих фінансів Миколаївського ЦРМС.

«До нас приїхали представники ОТГ Полтавської області, що створені поруч з обласним центром. Варто розуміти специфіку роботи із залученням додаткового фінансового ресурсу в такі громади, адже одна справа — залучати інвестиції в громаду, що розташована за 200 км від обласного центру, інше питання як – як це зробити, коли до обласного центру десять хвилин їзди», — прокоментувала Юлія Анатоліївна.

 


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *