В Новобугском районе рассматривается возможность создания Софиевской ОТГ

08 марта 2018, 16:48

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Консультанти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України відвідали Софіївську сільську раду Новобузького району де обговорювали питання децентралізації та спроможності потенційної Софіївської ОТГ.

Децентралізаційні процеси у Новобузькому районі Миколаївщини активізувалися. Днями, мешканцями міста Новий Буг на громадських слуханнях було підтримано ініціативу міського голови Максима Лагодієнка створити Новобузьку ОТГ за принципом один район – одна громада. Разом з тим, деякі сільські ради намагаються прорахувати всі варіанти об’єднання.

Так, на запрошення Софіївського сільського голови Сергія Лозового консультанти Миколаївського РВ АМУ відвідали сільську раду та обговорили питання можливого об’єднання Софіївської та Баратівської сільських рад в одну об’єднану територіальну громаду.

На зустрічі на рівні Софіївської сільської ради обговорювалися питання визначення спроможності потенційного об’єднання, а саме – за якими критеріями визначається спроможність, які показники враховуються, які набуваються податкові та видаткові повноваження. Вивчався обсяг податків, які в разі створення об’єднаної територіальної громади будуть до неї надходити. Була надана консультація по юридичним аспектам проходження об’єднання та у сфері комунікації із мешканцями громади.

За перспективним планом об’єднання територіальних громад Миколаївської області у Новобузькому районі планувалося створення одної громади. Це ґрунтується на державних розрахунках потужності та спроможності громади. Разом з тим, закон «Про добровільне об’єднання громад» дозволяє мешканцям самим визначати – з ким би вони хотіли об’єднатися.

Враховуючи, що не всі можуть підтримати об’єднання із центром в Новому Бузі, сільськими головами розглядаються різні можливості та конфігурації об’єднання. Головним критерієм у цьому є спроможність потенційної громади. Тому, консультанти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України надають фахову допомогу у розрахунках та формуванні потенційної ОТГ.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *