У Миколаєві відбувся концерт народної оперно-вокальної студії

12 марта 2019, 20:38

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Весна – чудова пора року! Природа прокидається, наповнюючись енергією життя! А у творчих людей душі переповнені натхненням, тому вони готові творити, і щедро ділитися своєю творчістю. Саме у цьому вони вбачають свою головну місію.

10 березня в Обласному палаці культури відбувся концерт народної оперновокальної студії  (художній керівник Анатолій Сорочан).

Відкрили  концертну програму солісти народного ансамблю бального танцю «Грація» Ангеліна Бахтій та  Мілош Петрович  «Весняним вальсом»  Йоганна Штрауса.

Весна і вальс – це слова синоніми, тому студія приділила багато уваги саме вальсу.

Соліст студії  Олександр Березанський виконав твір Джованні де Ботарі «Знову заспіваю».

Знаменитий романс  Михайла Шишкіна «Ночь светла» надзвичайно красивий.  В ньому плавно ллється  мелодія, поетичний текст передає глибину почуттів і образів. Солісту студії Едуарду Драгану вдалося передати зміст твору слухачам.

Микола Зубов присвятив сорок два  романси відомій співачці ХІХ століття Анастасії Вяльцевій, серед них і романс «Під чарівною ласкою твоєю», який прозвучав у виконанні  Тетяни Герман.

Вальс «Доля» Сідні Байнеса входить до репертуару кращих професійних колективів. Його виконують як інструментальні колективи, так і вокальні. У нашій програмі він прозвучав у виконанні Катерини Гінтер.

«Коли заснули сині гори» Анатолія  Кос-Анатольського  входить до золотого фонду української естради.  Автор сміливо залучає до звукової палітри терпкий присмак гуцульського народного колориту. Слухачі дуже тепло сприймали виступ  Галини Гавриш.

Людина завжди прагнула відобразити у художній формі глибину своїх почуттів, найпотаємніші подихи душі.  Винятковість переживання породжує музичну інтонацію, що стає сутністю художнього образу романсу, який посів помітне місце у мистецькій скарбниці.

Точний авторський текст жартівливого романсу Олександра Дюбюка «Вулиця, вулиця» не зберігся, але завдяки своїй популярності дійшов до нашого часу  у кількох різних редакціях.  Його виконав військовослужбовець  Дмитро Шиманський, якого  вже встигли полюбити миколаївські слухачі.

Український романс — це цілюще джерело, з якого ми черпаємо почуття краси, ніжності, вічності. Це трепетний спів серця. Відомий український  композитор Оскар Сандлер писав музику до кінофільмів. У 1959 році на Одеській кіностудії вийшла у прокат лірико-музична комедія «Чорноморочка». Пісня із цього кінофільму «Засихає в степу материнка» популярна і дотепер. У нашій програмі її  виконала   Лілія Шевчук.

Простота і мелодійність – основні риси  музики Чезаре Біксіо. У піснях до кіно композитор використовує характерні елементи неаполітанської народної музики.  Твір «Кораблі» прозвучав у виконанні Валентина Бойка.

Народна оперно-вокальна студія бере до свого репертуару кращі зразки оперного мистецтва та оперет. «Дует Стелли і містера Ікс» із оперети «Принцеса цирку» Імре Кальмана  прозвучав у виконанні Тетяни Герман та Олександра Березанського.

Учасники студії  —  мають різні професій, а в творчості вони черпають натхнення і бажання жити на повну силу. Світлана Ромак  — висококваліфікований лікар, а на сцені вона – прима.  Цього разу у її виконанні прозвучав «Сента — вальс» Альберта Коутса. Як завжди вона збирала букети квітів від вдячних слухачів.

Андрій Стрельцов не дуже давно співпрацює зі студією, проте з кожним виступом росте його майстерність. Він виконав пісню  «Рибак з Позілікко» («Закоханий рибак») Ернесто Тальяферрі.

Пісні Ісака Дунаєвського  переходять із покоління в покоління, їх співають в усьому світі. Це золотий фонд музичної класики. Саме Дунаєвський заклав основи масової пісні. Його добре відому пісню «Мовчання»  виконала Галина Хімченко.

Для багатьох молодих виконавців участь у роботі народної оперно-вокальної студії є творчою лабораторією, де вони вдосконалюють свою майстерність на оволодівають  секретами роботи на сцені. Слухачі кожного разу купають у своїх оваціях молодих солістів-вокалістів  — Маргариту Горковенко,  Дмитра Віннікова. Олександру Чайковську,  Дениса Печенюка,  Полину Мироненко, Дар`ю Колісан та інших.  За ними майбутнє професійного мистецтва.

До Лілїї  Круміленко  вже давно прийшло визнання на міжнародних та всеукраїнських конкурсах вокального мистецтва. Сьогодні вона разом з Сорочаном А.О. докладає  зусиль для подальшого розвиту студії.

Анатолій Сорочан  має велику кількість прихильників  свого таланту. Він є зразком людяності та професіоналізму.  Анатолій Олександрович безмежно вдячний  своєму слухачу.

«Друзья мои, я очень рад,
Что Вы пришли на маскарад,
И прошу Вас всех,
Чтоб царил здесь смех»

Так звернувся  Анатолій Олександрович до присутніх словами  одного з  головних героїв оперети Йоганна Штрауса «Летюча миша».

У фіналі прозвучала «Заздравна» Ісака Дунаєвського. Виступи учасників студії супроводжували концертмейстери

Анжеліка Кравецька та  Ольга Пилипенко.
Партія віолончелі — Надія Домуз.

Ця концертна програма  була достойним дарунком до Міжнародного жіночого дня. Будемо чекати на нові концертні програми народної оперно-вокальної студії!


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *