В Областном дворце культуры состоялся праздник, посвященный людям преклонного возраста

05 октября 2017, 20:31

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

В рамках юбилейных мероприятий к 50-летию Областного дворца культуры и Международного дня людей преклонного возраста 4 октября в Областном дворце культуры состоялся праздник «Нашим замечательным предшественникам посвящается!»

Як завжди, в День Добра і Поваги концертний зал Обласного Палацу культури гостинно відчинив свої двері для всіх бажаючих.

Вечір-подяка був присвячений   вчителям, майстрам,  колегам і великим друзям Палацу! Вони роками писали літопис провідного клубного закладу області.

За  50 років  свого існування  сотні тисяч глядачів отримали  духовну насолоду від спілкування з прекрасним світом творчості та натхнення!

Палац — це не тільки стіни … Це перш за все люди, які тут творили, любили, вчили, горіли. Організатори разом з глядачами  згадати тих, хто присвятив своє життя Палацу, дарував і дарує радість і свою любов !

Славна сцена Палацу народила багато талантів, серед них заслужені працівники культури — перший художній керівник,  талановитий режисер, композитор, поет, сценарист Ігор Петрович Криворучко, керівник естрадно-симфонічного оркестру Микола Йосипович Фрідман, талановитий балетмейстер, керівник народного ансамблю танцю «Суднобудівник»  Михайло Григорович Кізельман.  Вони внесли неоціненний вклад у розвиток української культури.

Організатори  щиро дякували наших артистів-аматорів, які багато років виходять на сцену Палацу. Вони, як раніше,  відчувають в серці творче горіння та необхідність дарувати радість людям.

Щедрими оплески  зал підтримав  слова ведучої, яка згадала активних учасників хору ветеранів війни та праці різних років: Серафиму Іншину, Людмилу  Чичкань, Вікторію Лавриненко, Бражко, Лідію Бойко, Алевтину  Колічко, Авеліну Какуріну, Неонілу Романову, Раїсу Кіруту, Любов  Безуглову, Світлану Головченко, Любов Світличну. І невипадково, що  першим творчим злетом був ювілей композитора та диригента хору ветеранів війни і праці Володимира Горбенка,  який працює з  першого дня заснування Палацу!

Хор був створений в 1972 році і його першим керівником був учасник бойових Великої Вітчизняної війни Борис Іванович Мамонтов. Сьогодні Борис Іванович — керівник оркестрової групи хору.

На зустріч зі своїм улюбленим дітищем прийшов висококласний фахівець, перший головний інженер Палацу  —  Сергій Миколайович Соколов. Його знання і досвід впродовж багатьох років були запорукою успішного функціонування закладу.  І сьогодні він вболіває за долю Палацу.

Саме Володимиру Горбенко, Борису Мамонтова та Сергію Соколову пощастило брати участь у відкритті Палацу культури і техніки, як структурного підрозділу суднобудівного заводу імені І.І. Носенка.  Зал зустрічав їх щирими оплесками !

25 років тому почав свою творчу діяльність роботу камерний хор «Орфей». Його створила відмінник народної освіти Валентина Миколаївна Вольська.

Влітку 2001 року відбулася передача цілісного майнового комплексу «Палац культури і техніки» ДАХК «Чорноморський суднобудівний завод» з державної власності у комунальну власність області. Так було створено комунальний заклад «Обласний палац культури».  Директором було призначено  Васіну Ірину Павлівну. На її тендітні плечі лягли найскладніші роки в історії Палацу, але вона з честю вистояла у цьому випробуванні долі. Васіна І.П. доклала максимум зусиль для  відновлення повноцінної роботи уславленого Палацу вже як обласного закладу культури.   На жаль, Ірини Павлівни більше немає з нами. Нам не вистачає мудрого, доброго друга, компетентного  фахівця.  Ми намагаємося наслідувати її головні  принципи: чесність і відданість улюбленій справі

Жодне офіційний захід, жодне свято в житті кораблів не проходив без участі духового оркестру, який був створений в 1922 році. У цьому році колективу виповнилося 95 років. Багато років керував оркестром один з відомих і авторитетних людей міста Миколаєва,  голова клубу фронтових друзів «Переможці» заслужений працівник культури України Олег Митрофанович Корнєєв.

На зміну йому в 2003 році прийшов талановитий, енергійний музикант і композитор Андрій Чернов.  У колективі виросло не одне покоління талановитих музикантів. Унікальність цього колективу полягає в тому, що в його складі є учасники, які грають в оркестрі більше 50-ти років. Це Віль Горницький, Юрій Шевченко, Олександр Карпов. Більше 25 років — Володимир Семенюк, Анатолій Мурга, Віктор Стьопін. Вони прийшли в оркестр юнаками і прожили разом колективом ціле життя.

Є люди, чиє життя не належить їм самим. Вони — дороговказні зірки, світло яких не гасне, а тепло не вичерпується … Вони — творці, в руках яких є одна велика сила — ЛЮБОВ. «Грація» — це не просто ансамбль, це спосіб життя. Володимир Георгійович Почтаренко був учителем від Бога. Під його керівництвом ансамбль досяг яскравого артистизму, бездоганної техніки і високої сценічної культури.

Виростають нові покоління, і на сцену життя виходить цілеспрямована, креативна, волелюбна молодь! Сьогодні його справу продовжують його талановиті учні. Нинішній керівник колективу Роман Гусаков  — гідний учень майстра.

Глядачі мали унікальну можливість побачити історичні кадри  постановки Михайла Кізельман «Вулиця» 1968 року, і цю ж  постановку у виконанні сучасного складу «Суднобудівника».   Найтепліші слова подяки було адресовано керівникам-послідовникам майстра хореографії Михайла Кізельмана: Олегу Котенко, Світлані Шишковій, Ользі Дорошиній, Віктору Федченку.

Ніна Григорівна Западинська пропрацювала з перших днів заснування Палацу і до останніх днів свого життя. Заслужений працівник культури України Западинська Н.Г. — наша гордість! Вона — була талановитим педагогом і сильною особистістю.

Народна оперно-вокальна студія і сьогодні дивує самого вибагливого слухача. З приходом Анатолія Сорочана розгорнулася нова сторінка в історії народної  оперно-вокальної студії.

Багато років Палац співпрацює з міським клубом ветеранів «Переможці». Сьогодні його очолюють Віталій Михайлович Ященко та Володимир Олексійович Гайсан.

Наші чудові попередники ніколи не змінювали своєму покликанню, назавжди залишилися чудовою командою нашої молодості. Ці люди — наша честь, наша гордість, наша совість! Вони привчили нас до думки, що обдаровані  люди мають щедро віддати свій талант!

Час стрімко летить вперед, і ми щиро віримо, що вже наші послідовники зможуть достойно продовжити   справу всіх поколінь Палацу!


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *