В Рыбаковке прошла теплая встреча на берегу моря

20 августа 2018, 9:10

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Оздоровчий табір «Орлятко» роташований на березі моря у селі Рибаківка Березанскького району Миколахвської області. Тут є все для тих, хто відпочиває: спальні корпуси, їдальні, спортивні площадки, бібліотека, кінозали. Немає найголовнішого – любові і турботи від найрідніших людей на землі – мами і тата. Під час літніх канікул у таборі проживають підлітки з інтернатів Миколаївщини – діти-сироти, напівсироти, соціально незахищені, малозабезпечені та з багатодітних сімей. Цього року протягом 80 днів вони спілкуються разом з своїми вихователями на чолі з директором табору, заслуженим працівником освіти, Олексієм Могильовим. 

Тут радо зустрічають гостей. Нинішнього року до табору, де перебуває понад 300 дітей, завітали письменники – Віра Марущак, В’ячеслав Качурін, Олександр Поляков-Ткачук. Кінозал перетворився на деякий час на чарівну площадку де звучали казка, вірші, пісні.
Представила присутніх голова Миколаївської обласної організації НСПУ, прозаїк, казкар Віра Марущак. Кому, як не цим дітям хочеться казки. Тому усією душею потяглися дітлахи до автора. З перших рядочків відчули задушевність, теплоту і дивовижну щирість письменника. Тим паче, що з її творчістю більшість з присутніх знайомилися у школі. А тут – автор книжок «Пригоди Нюмочки», «Зайченя», «Джмелик-мандрівник» був перед ними. Та, Віра Іванівна запропонувала не лише послухати, а й обговорити нещодавно написані казки. І залишилася задоволеною, бо діти відповідали на запитання, обговорювали вчинки героїв казок, пропонували своє бачення розвитку сюжету. Нові враження та емоції переповнювали маленькі серця.

Справедливо кажуть, що життя поета — у його віршах. Про життєвий шлях, становлення характеру, погляди й переконання поета промовисто, як не зробить жоден підручник чи монографія, розповідають його поезії. В’ячеслав Качурін — чудовий поет, людина рідкісної духовної краси і благородства, щирий і відкритий. Це відчули діти, бо відразу ж, з перших хвилин зустрічі їх очі загорілися цікавістю, бо поет розповів про свою біографію в яку гармонійно вписується його минуле, пов’язане з морем. Працював на китобійній флотилії «Советская Украина», пройшов всі моря та океани нашої планети, написав не один вірш присвячений мужній професії моряка. Але завжди виступав проти відстрілу китів, тому народився вірш-протест «Китеня», яке втратило свою маму. Діти відреагували на поетичні рядки емоціями – у деяких виступили сльози. І не стримували радощів, коли в руках поета з’явилася гітара. Адже В.Качурін написав понад 100 авторських пісень. Спів під гітару створював неповторну атмосферу в кінозалі. Маленькі слухачі єдналися з піснею, автором і нагородили його бурхливими оплесками.

Поет Олександр Поляков-Ткачук перегорнув цікаві сторінки життя та творчості відомого поета, нашого земляка, Шевченківського лауреата Дмитра Креміня, який у серпневі дні відзначає своє 65-річчя. Маючи воістину Божий дар слова, Дмитро Дмитрович подарував читачам понад 20 поетичних збірок. Один з віршів Олександром було прочитано дітям.
Вчитуючись в поезії трьох збірок Олександра Полякова-Ткачука ми дізнаємося також про пройдений автором життєвий шлях. У віршованій формі розповідає про службу в армії, де був кінологом, про мужні морські професії, адже і сам є моряком. Сильного емоційного забарвлення додали вірші про друзів наших менших. Адже поряд крутилася маленька собачка, яку діти ніжно назвали Бубликом. Творчість поета вражає своєю духовністю, турботою про сьогодення, минуле і майбутнє нашої держави.

Ще одна сторінка зустрічі зацікавила підлітків. Мова йшла про профорієнтаційну роботу. До табору завітала молодий фармацевт і провізор Дар’я Ткачук. Її виступ був спрямований на те, що так чи інакше у кожної людини наступає час, коли вона задумується про свою майбутню професію. Даша для себе обрала шлях медика, закінчила ЗОШ № 7, а потім медичне училище, стала фармацевтом, згодом продовжила навчання в Харківському національному фармацевтичному університеті. Ця професія, запевнила дівчина, підходить як жінкам, так і чоловікам.
Зустрічей було дві. Організатори намагались не лише урізноманітнити дитяче дозвілля, але й нагадати про важливість читання у формуванні особистості, зацікавити юних читачів книжками. Закликали приємно і з користю проводити вільний час, не втрачати інтерес до знань, бути активними читачами бібліотек.
До речі, у бібліотеці, що знаходиться у «Орлятку», побачили книжки, виданих ще минулих десятиліть. А ось сучасної книги – обмаль. Тому голова Миколаївської ОО НСПУ В. Марущак задумалась над тим, яким чином поповнити фонд. Невелика підбірка книжок місцевих авторів була б непоганим подарунком до 50-річчя «Орлятка», яке буде відзначатися цього року.

До оздоровчого табору у минулі роки приїжджали письменники Анатолій Качан, Людмила Чижова і цю традицію потрібно продовжувати, щоб літні канікули у дітей перетворювались на свято.
Прес-центр МОО НСПУ


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *