В Трихатах прыгали через костер, искали папоротник, водили хоровод

09 июля 2018, 11:18

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

На поляне у реки Южный Буг в селе Трихаты Николаевского района собрались местные жители, чтобы отпраздновать один из самых древних праздников: Ивана Купала. Об этом сообщила Ирина Цибко на своей странице в Фейсбук.

«Звучать українські пісні. Дівчата зустрічають тих, хто йде на місце дійства завданнями: погадати на ромашці, прикрасити одне одного зеленню, зібрати букетики з трав, відгадати загадку на тему рослин.

Вітають зі святом ведучі: Вікторія Цибко та Денис Артеменко. Розповідають про свято Івана Купала.А потім розпочалося справжнє дійство: дівчата одягали віночки, прикрашали деревце яке в народі Мариною зветься, ставали в коло та водили хоровод. Яке ж свято без ігор? Тому бажаючі приймали участь у іграх та конкурсах.

Коли зайшло сонечко ведучі запросили дівчаток покидати віночки у воду, але для цього попросили дозволу у Водяного – господаря вод. І тут із-за очерету виплив водяний (Євген Іванець) та його свита (Ігор Цибко та Юрій Яковчук). Вони розповіли про цілющість води та дозволили пускати віночки. Дівчата пускали вінки зі свічками по річці та співали пісню « Ой говорила чиста вода».

Знову ігри та розваги. На галявині з’являється відьма (Вероніка Димченко) та чортик (Дмитро Бєлих) та дві відьмочки (Олександра Гаман та Вікторія Зубріліна). Вони розкривали різні відьмівські секрети та розливали присутнім трав’яний чай. Потім дівчата знімали прикраси з купальського дерева і розкидали по городам щоб вони були з великим урожаєм, а хлопці викупали купальське деревце в річці.

Головною таємницею свята були пошуки цвіту папороті. Довго шукали бажаючі чарівну квітку, а пощастило Єлизаветі Швець.
Купальська ніч приносить оновлення, очищення від хвороб, нові сили, любов та злагоду. А щоб нічого не перешкодило цьому учасники спалили старе опудало, яке не дає людям добре жити.

А наприкінці заходу запалили велике і мале купальське вогнища. Адже воно вважалось надією на майбутнє, стерегло від злих духів, випалювало все погане, зле; вселяло любов красу у душі молоді. Всі бажаючі почали змагатися у спритності, перестрибуючи через вогнище: по-одному і попарно. Довго біля річки ще лунала музика. пісні та веселощі».


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *