В уголовном розыске Николаевщины работают настоящие мужчины

11 апреля 2019, 8:17

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Підручники з права мають численні визначення причин, умов та характеристик корисливої злочинності. Та цікавіше дізнатись, як у реальному житті правоохоронці встановлюють таких злочинців, за допомогою чого їх розшукують та затримують.

Почути відповіді на ці питання ми запросили підполковника поліції Юрія Сергійовича Завадського, який протягом 18 років стоїть на сторожі закону та майна громадян, і 11 років очолював відділ по розкриттю злочинів майнової спрямованості.

Юрію Сергійовичу, розкажіть, будь ласка, що вплинуло на вибір вашої професії і коли ви розпочали свою професійну діяльність?

— У 2001 році я закінчив Одеську юридичну академію і розпочав свою кар’єру у правоохоронних органах на посаді оперуповноваженого Заводського відділу міліції Миколаєва. А обрати професію правоохоронця і саме оперативника мені допоміг випадок, коли у юності я став свідком, як опер вивів на «чисту воду» місцевого злочинця, якого боялась уся вулиця та вважала дуже авторитетним. Напевно, мені тоді захотілось також стати таким крутим правоохоронцем, — сміється Юрій Завадський.

І хоча за освітою Юрій Сергійович слідчий, це не завадило йому зробити кар’єру розшуківця та пройти увесь шлях кар’єрних сходинок від простого оперативника до заступника начальника Управління карного розшуку ГУ Національної поліції в Миколаївській області — начальника відділу майнових злочинів.

— Під час навчання в академії практику я проходив слідчим, але у процесі зрозумів, що розкривати злочини, встановлювати особу та розшукувати злочинця, йти по сліду і, врешті, затримувати у найнеочікуваніший для нього момент – саме це і є задоволенням, задоволенням від виконаної роботи, — розповідає Юрій Завадський.

Не зважаючи на те, що минуло вже понад 18 років, Юрій Сергійович і досі пам’ятає свій перший виклик на квартирну крадіжку, яку йому разом з колегами вдалось одразу ж розкрити.

— Вранці крадіжка була скоєна, а ввечері ми вже затримали злочинця із речовими доказами. Це був перший мій позитивний досвід, завдячуючи якому я залишився працювати у оперативному блоці, — згадує підполковник.

Розкажіть, будь ласка, про найцікавіший випадок розкриття злочину за час вашої служби.

— Насправді випадків було багато, але найбільше запам’яталось розкриття розбійного нападу на ювелірний магазин у Корабельному районі Миколаєва ще 2014 року. Тоді вийти на слід злочинців нам допомогли квіти.

 

Ранок, близько дев’ятої, до салону заходять двоє молодиків у кепках, чорних окулярах та рукавичках. У руках тримають два пістолети та букет квітів.

Погрожуючи зброєю, наказують працівницям збирати золото, а коли ті все виконують, залишають на вітрині квіти зі словами «Це вам», і тихо-спокійно йдуть геть. На жаль, камерами відеоспостереження приміщення ювелірної лавки обладнано не було, а це означало, що ні відео з місця події немає, ні їхніх відбитків, і описати їх також ніхто не зможе.

Однак залишений букет допоміг правоохоронцям розкрити цей злочин. Оперативники зачепились за залишені квіти, і почали з’ясовувати хто і де міг купити саме цей букет. Спілкуючись із торгівцями квітів, дізнались, що у Миколаєві такий букет купити неможливо, і є лише один постачальник, який продає саме цей вид квітів, однак знаходиться він у Херсоні.

— Через годину ми спілкувались із квіткарем у Херсоні, який на нашу появу з букетом у магазині зреагував «Вам що не сподобались мої квіти?», — з посмішкою згадує події того дня Юрій Сергійович, — «Сподобались! А кому ви їх продали?».

Продавець, квітковий магазин якого знаходився у торговому центрі, назвав правоохоронцям орієнтовний час придбання букету, що і допомогло по записам камер відеоспостереження встановити ймовірних злочинців та вирахувати їхній автомобіль й подальший маршрут пересування.

— При виїзді з Херсону працювала система «Рубіж», яка дала нам можливість дізнатись номерний знак автомобіля, а вже далі справа техніки: по відеоспостереженню побачили куди вони поїхали, де змінили номерні знаки і так далі. На третій день, коли були зібрані усі матеріали, ми затримали розбійників у Дніпропетровській області, звідки вони родом.

Під час обшуків правоохоронці вилучили і знаряддя злочинів, і речові докази, а в ході подальших оперативних заходів встановили, що ці ж злочинці причетні до розбою у Донецьку.

— Запам’яталось це розкриття через квіти, комплекс виконаної роботи і, можна сказати, оперську удачу, адже іноді усе вирішує не професіоналізм, і не досвід.

Яким, на вашу думку, повинен бути справжній оперативник? Розшуківцями стають чи народжуються?

— Можна навчити теорії, може з часом до тебе прийде і розуміння, як діяти на практиці, але якщо ти не вмієш спілкуватися і аналізувати, ти нетямущий та не наполегливий, то оперативником тобі не бути. Все таки лише вчитися – це замало, треба народитися таким.

Що для вас карний розшук?

— За стільки років роботи я можу сказати, що карний розшук – це сім’я, це потужний чоловічий колектив професіоналів, хоча не секрет, що тут і багато жінок працює.

Чи доводилось вам під час служби рятувати життя людині?

— Ще працюючи у райвідділі поліції, під час добового чергування, довелось приймати рішення за молодого чоловіка та повертати його до життя, витягши з петлі. А зараз часто зустрічаю його на вулиці, бачу як він грається із дитиною, і це дуже приємно розуміти, що завдяки тобі людина не наробила дурниць.

Чи змінилось щось у вашому підрозділі за останні роки?

— Колись одна гарна людина, яка зараз на пенсії, розказувала, що карний розшук, які і будь-який інший підрозділ, як громадський транспорт – хтось зайшов, хтось вийшов, однак служба карного розшуку була, є і буде. Відбуваються реформи, змінюються назви, 21 сторіччя диктує свої правила життя, ми змінюємо підходи у розкритті злочинів, намагаємось йти в ногу з часом і технічним прогресом, хтось намагається зрозуміти у чому різниця між міліцією і поліціє, а я вважаю, що головне наше завдання залишається незмінним – захист життя, прав і свобод людини, — це завжди на першому місці.

Які маєте захоплення?

— Маю двох діточок – сина і доньку, і це найбільше захоплення мого життя. Увесь вільний час присвячую саме їм.

Відділ комунікації поліції Миколаївської області

 


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *