В школе уютно, в амбулатории — новое оборудование: Воскресенская ОТГ преображается

17 августа 2018, 20:46

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Воскресенська обʼєднана територіальна громада створена в 2016 році. До її складу входять чотири населені пункти (Пересадівка, Калинівка, Воскресенське, Горохівка) з населенням майже 13 тисяч. За півтора роки свого існування ОТГ спромоглася не тільки вирішити соціально-економічні питання, а й відновити інфраструктурні обʼєкти. 
Зі здобутками та проблемами громади представники мас-медіа Миколаєва познайомилися 16 липня під прес-туру, організованого Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України. Модератор – Юлия Почебут (Yuliya Pochebut), радник з питань комунікації.
«На початку свого становлення ми обрали шлях розвитку – вклали кошти інфраструктурної субвенції та місцевого бюджету на розвиток найважливіших інфраструктурних обʼєктів, що негайно потребували уваги – дитячі садочки, школи, амбулаторія тощо. За попередніми підрахунками – це близько 10 млн грн» — підкреслив під час зустрічі Олександр Шаповалов, голова Воскресенської ОТГ. 
Почали з ремонту будинку культури у Пересадівці. «З державного фонду регіонального розвитку минулого року ми отримали 913 тисяч гривень на капітальний ремонт. У цьому році ми виграли у конкурсі мікропроектів обласної ради і отримали ще 307 тисяч гривень. Плануємо завершити до листопада, що б на день села відкрити оновлений будинок культури,» — коментує голова громади Олександр Шаповалов. 
У стані ремонту наразі Пересадівська школа. За власний кошт громада відремонтувала спортивну залу, поміняли вікна у класах, зараз триває капремонт шкільних вбиралень. На черзі — капремонт спортзалу у школі села Калинівка.
«За останні півтора року наше село також відчуло позитивні зміни у розвитку інфраструктури. Зробили капітальний ремонт трьох відрізків дороги від церкви до центру села, розпочали облаштовувати місцеву амбулаторію: зробили ганок, східці, пандус, відремонтували кілька кабінетів, придбали кардіограф, 2 комп’ютери, холодильник і таке інше. Адже наша амбулаторія обслуговує 3,5 тис. населення. Також зробили ремонт у дитсадку, поставили огорожу», — розповідає староста села Калинівка Володимир Кузьмін.

Окрема увага – вуличному освітленню. У селищі Воскресенське відновлено освітлення на 11 вулицях, в інших населених пунктах громади робота триває.
ОТГ на чолі з Олександр Шаповалов (Olexandr Shapovalov) впевнено планує майбутнє. Вже триває робота в напрямі створення генеральних планів населених пунктів, що входять в громаду.

«Виготовити один генеральний план нам вартувало близько 450 тисяч гривень. Для Воскресенського ми вже це зробили, у цьому році плануємо завершити для Пересадівки та Калинівки. Це дає змогу мешканцям населених пунктів реалізувати, відчужувати своє майно, продавати, оформляти земельні ділянки. Без генплану це було неможливо», — стверджує очільник громади.
Під час прес-брифінгу Олександр Михайлович розповів про плани на майбутнє та перспективи розвитку. «На нашій території немає великих бюджетоутворюючих підприємств. Тому бюджет формується, в основному, з земельного податку. Зараз великі надії покладаються на те, що громада отримала на баланс землі поза межами населених пунктів», — ділиться своїми напрацюваннями Шаповалов.

Про залучення додаткових інвестицій пан Олександр зауважив, що «…вже є інвестор, який планує побудувати на наших територіях сонячну електростанцію, ми з ним ведемо перемовини. Плануємо передати йому в оренду 100 га землі на 49 років. Отож матимемо додаткові 1,7 млн грн щорічно самої лише орендної плати. Крім того, на найближчі 3 роки укладемо договір про соціальне партнерство на 2 млн грн. Ці кошти також підуть на вирішення нагальних проблем населених пунктів нашої громади».


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *