«Горная женщина: на войне»: в Николаеве показали фильм о борьбе женщины с глобализмом

08 марта 2019, 22:26

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

В рамках кінофестивалю «Нове українське кіно», в Миколаєві показали українсько-ісландсько-французьку стрічку «Гірська жінка: на війні», яка завоювала три премії в Каннах.

Відкритий кінопоказ відбувся в четвер, 7 березня, в арт-просторі TheGallery в ЖК «Рів’єра».

«Це захоплююча історія про екоактівістку, яка намагається вберегти автентичну природу від впливу великих промислових корпорацій, використовуючи при цьому цілком терористичні методи. Але жінка отримує неочікувану звістку, що може змінити її життя. І їй треба зробити вибір… Чому саме «гірська жінка»? Тому що українські дистриб’ютори вирішили додати в назву уточнююче слово «гірська», аби уникнути асоціації з військовими подіями на Донбасі. Тому цей фільм зовсім про інше», — сказав співорганізатор фестивалю Дмитро Ларченко.

Фільм створювався в копродукції Ісландії, Франції та України. Він знятий в традиційному стилі авторського кіно, — без зайвих емоцій, але з чорним гумором –та завоював не одну публіку, в тому числі глядачів в Миколаєві. Люди не лише аплодували після показу, а й поспішали ділитися враженнями від побаченого.

«Я по 5-бальній системі поставив би цього фільму десятку! Ідея — шикарна! Абсолютно зрозуміла й логічна сюжетна лінія. Гра актриси просто неперевершена. Операторська робота незрівнянна. Це просто чудовий фільм», — зізнався один з глядачів.

Фільм «Гірська жінка: на війні» ісландського режисера Бенедикта Ерлінгссона світові критики в унісон назвали шедевром. В картині тонко перемішані драма і комедія, а теми загальнолюдського страждання, пов’язані з екологією та війною, відтінені особистими, інтимними переживаннями героїні — вчительки музики і керівника аматорського хору, яка під бойовим псевдонімом «Горянка» встає на боротьбу з алюмінієвим заводом в Ісландії і одночасно намагається вдочерити дівчинку-сироту з України.

Зйомки кінострічки проходили в Ісландії та Україні. Головну роль в кіно грає відома ісландська актриса ХаллдорГейхадсдоттір. Також у фільмі знялися українські актриси Олена Лавренюк і Маргарита Хільська.

У фільмі можна почути українську музику — спеціально для картини були адаптовані тексти пісень, які в кадрі виконують учасниці хору.

Фільм отримав три премії на міжнародному 71-му Каннському кінофестивалі: авторську нагороду за музику, глядацький приз та єдину державну премію фестивалю GrandRaild’Or, символічну нагороду від асоціації залізничників-кінематографістів.

Фестиваль «Нове українське кіно» в Миколаєві триватиме до 17 березня. Вхід на всі покази безкоштовний.

Всеукраїнський фестиваль «Нове українське кіно» організований компанією «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Організатор фестивалю у Миколаєві: КУ «Агенція розвитку Миколаєва» та платформа «My ART», яка займається створенням і підтримкою культурних проектів в Миколаєві.

Програма фестивалю за посиланням.

Агенція розвитку Миколаєва


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *