Громады Николаевской области встречают гостей и делятся опытом

27 марта 2018, 17:15

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

27-28 березня 2018 року розпочалася дводенна навчальна поїздка представників органів місцевого самоврядування необ’єднаних громад та громадських організацій Кіровоградської області на Миколаївщину з метою обміну досвідом між існуючими ОТГ та громадами, що знаходяться в процесі об΄єднання.

«Реформа децентралізації – одна з найуспішніших реформ України, що наразі динамічно розвивається на Миколаївщині. Сьогодні з 375 тисяч сільського населення Миколаївської області 204 вже проживає в об’єднаних територіальних громадах, а це 36,6% площі території всієї області» — акцентував Валентин Бойко, директор Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Майбутні ОТГ мають розуміти, що індикаторами успішного розвитку є кадрова, інфраструктурна та економічна спроможність.

«Новостворені громади, що пройдуть вибори в 2018 році, з нового року вийдуть на прямі міжбюджетні відносини з державою. Та, в свою чергу, безпосередньо здійснює фінансову підтримку у вигляді дотацій, субвенції тощо. Зауважу, в 2017 році Миколаївська область отримала 90,5 мільйонів інфраструктурної субвенції на 19 громад, в 2018 – 85 мільйонів на 28 ОТГ. Важливо освоїти отримані кошти на кінця фінансового року, адже субвенція не є перехідною» — підкреслила заступник начальника відділу промислової політики та інвестиційної діяльності управління з питань регіональної політики та економічного розвитку Миколаївської ОДА Ірина Єрофеєва.

«Держава підтримує громади, зокрема через Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР). Миколаївська обласна державна адміністрація кожного року проводить регіональний відбір проектів ДФРР. В минулому році виділено значну суму коштів на Миколаївщину – 129 237 000 млн. Громади надали 52 проекти, проте правильно прописаних згідно вимог Мінрегіону виявилось всього дев΄ять. З метою підтримки громад Миколаївська ОДА також ініціює проведення мікропроектів, що спрямовані на часткову/повну реконструкцію закладів освіти, ФАПів, публічних бібліотек ЦНАПів тощо» — додала начальник відділу фінансових ринків, державних інвестицій та державної підтримки департаменту економічного розвитку та регіональної політики Анжеліка Яцко.

Навчальна поїздка передбачає засідання круглого столу, за участі експертів із місцевих фінансів Миколаївського та Кіровоградського ЦРМС Юлії Кірвас та Олени Савченко, щодо ресурсів місцевих бюджетів: власних та залучених, ефективного управління фінансовими ресурсами ОТГ, особливостей виконання місцевих бюджетів громад, оцінки фінансової спроможності, додаткових можливостей фінансування ОТГ та особливостей взаємодії громад з донорськими організаціями. Громади відвідають Радсадівську сільську ОТГ: перші кроки та досягнення після створення ОТГ, особливості переходу на нові принципи фінансування ОТГ.

 


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *