Как получить субсидию в Сбербанках Николаева и области

22 марта 2019, 8:18

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

До редакції надходять питання жителів Миколаївської області щодо призначення субсидій. Відповіді на них надають спеціалісти департаменту праці та соціального захисту населення.

— Непрацюючій непрацездатній особі призначено субсидію з жовтня 2018 р. по квітень 2019 р. У січні заявник звертається щодо надання субсидії на понаднормову площу. Які дії управління у такому випадку: здійснювати перерахунок субсидії в межах терміну призначення на підставі заяви довільної форми, з урахуванням доходу, який брався при призначенні субсидії з жовтня 2018 р., і перераховану субсидію продовжувати надавати в безготівковій формі, чи заявник має подати нову заяву та декларацію і субсидія призначається в грошовій формі?

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 62, норми якої застосовуються з 1 лютого 2019 року, внесено зміни до пункту 17 Положення, якими встановлено, що перерахунок житлової субсидії може бути здійснений непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, за їх зверненням щодо призначення житлової субсидії на понаднормову площу житла — з місяця звернення.

Ураховуючи зазначене, такі громадяни починаючи з лютого 2019 року можуть звертатися із заявою на комісію щодо призначення житлової субсидії на понаднормову площу житла. Нові заява і декларація не подаються. При перерахунку враховуються доходи, які були враховані при призначенні субсидії.

— Домогосподарству призначена субсидія на опалювальний період 2018-2019 року. У складі сім’ї відбулися зміни. Чи можна призначити їм субсидію у грошовій формі після січня 2019 року, чи необхідно здійснити перерахунок діючої субсидії?

У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація. Оскільки при цьому відбуваються зміни у доходах, а також у складі соціальних нормативів, здійснюється призначення субсидії на новий період.

Якщо призначення на новий термін здійснюється з місяця 2019 року, субсидія призначається у безготівковій грошовій формі.

— Домогосподарству призначена субсидія на опалювальний період 2018-2019 року у розмірі 0 грн. Чи можна при поданні нової заяви після 01.01.2019 призначити йому субсидію у грошовій формі з січня 2019 року?

У даному випадку субсидія призначена на опалювальний період без визначення її розміру. У такому разі відповідно до абзацу чотирнадцятого пункту 22 Положення у домогосподарства немає можливості звернутися із новою  заявою про призначення субсидії протягом терміну, на який вона призначена без визначення розміру. Житлову субсидію після подання нових заяви та декларації може бути призначено лише на наступний неопалювальний сезон.

— Як призначити субсидію у грошовій формі одиноким громадянам похилого віку, коли у них відсутні мобільні телефони і відповідно у заяві вони не можуть зазначити номер мобільного телефону?

Чи правомірним буде зазначення у заяві на надання субсидії одиноким, особам похилого віку тощо номер мобільного телефону опікуна, соціального працівника чи іншого родича, який не зареєстрований в домогосподарстві?

Наявність номеру мобільного телефону у заяві викликана необхідністю встановлення зв’язку Ощадбанку з одержувачем субсидії. На цей номер Ощадбанк щомісячно буде надсилати смс – повідомлення про стан розрахунків, із зазначенням наявного залишку платежу за кожним видом послуг — суми коштів, яку одержувач субсидії має сплатити самостійно. Крім того, по закінченні опалювального сезону Ощадбанк надішле смс – повідомлення про перерахування  залишків коштів субсидії (за наявності таких) на поточний рахунок одержувача субсидії.

Отже, через номер мобільного телефону встановлюється зв’язок між одержувачем субсидії і Ощадбанком. Ця інформація не впливає на право на призначення субсидії і її розмір. Тому Положенням не передбачено необхідність перевірки органами соціального захисту номеру мобільного телефону, вказаного заявником при поданні заяви.

Разом з тим, без зазначення у заяві номера мобільного телефону одержувача субсидії документи вважатимуться неподаними, і субсидія не може бути призначена.

Заявникам необхідно пояснювати міру їх відповідальності за те, який номер мобільного телефону вони вказують, адже на цей номер надходитиме важлива для них інформація.  Крім того, зазначений ними номер телефону не повинен дублюватися в системі одержання житлових субсидій.

— Чи можливо прийняти заяву без зазначення номера мобільного телефону, якщо громадянин звертається за призначенням субсидії лише для придбання твердого палива та скрапленого газу (без субсидії на оплату ЖКП)?

Відповідно до пункту 13 Положення заява і декларація вважаються не поданими у разі, коли не зазначено номер мобільного телефону заявника, — незалежно від того, за призначенням якого виду житлової субсидії звертається громадянин.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *