Жители целого микрорайона Николаева платят 50 гривен за один куб воды

18 июня 2018, 18:20

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Что может вынудить людей собраться на сходку в выходной день? Около ста человек собрались в сквере Варваровки 17 июня. С самого утра жители Центрального района Николаева, не выдержав беспредела с доставкой воды, собрались в центре микрорайона, в сквере, чтобы обсудить проблемы обеспечения водой.

Дело в том, что в этой части Николаева нет централизованного водопровода. Вот и вынуждены жители «острова» под названием Варваровка заказывать воду, чтобы наполнять свои бассейны. Основной поставщик – владелец скважины, находящейся на территории бывшего пионерского лагеря «Тимуровец» завода «Океан». Много лет назад судостроительный завод передал территорию лагеря вместе со скважиной на баланс горсовета. Было много предложений: разместить центр для развития подростков, спортивный комплекс, общественную организацию. Но победило предложение жителя Большой Коренихи Юрия Тимошенко, который создал центр для реабилитации наркозависимых граждан. Теперь там излечиваются от наркомании. На этом же участке находится ферма для КРС, выгуливаются коровы, были еще и свиньи.

Скважина и коровы, скважина и наркозависимые личности, скважина и неухоженная территория. Николаевский горисполком не проявляет озабоченности по вопросу санитарного состояния места, откуда берут воду для питья двух микрорайонов.

Активная часть населения Варваровки решила собрать сходку, предварительно развесив объявления о времени и дате проведения. На всех жилдомах, у магазинов развесили эти объявления. Но, удивительно их кто-то посрывал. Все же люди пришли. Они высказали свои требования: вода не является питьевой, доставляется из антисанитарных условий, цена выросла и достигает 280 гривен за 6 кубов, воду поставляют кому хотят, и когда хотят ( можно 4-7 дней ждать выполнения заказа), в адрес активистов поступают угрозы от Тимошенко о расправе.

В результате сходки, на которую, кстати, кроме помощника депутата горсовета К. Е. Горбурова, никто из представителей власти не прибыл, принято решение избрать оргкомитет, написать обращение во все инстанции: горсовет, полиция, СБУ, прокуратура, нардепу О.О. Жолобецкому (текст прилагается).

Жители двух микрорайонов испытывают жажду без воды и без содействия власти. Они предложили создать новое коммунальное предприятие на базе микрорайонов, которое будет обеспечивать всех водой.

Миколаївському міському голові Сенкевичу О.Ф.

Миколаївська обласна прокуратура

Миколаївське ГУНП

Миколаївська СБУ

Депутату Верховної Ради України Жолобецькому О.О.

Колективне звернення

Звертаємо Вашу увагу на стан водозабезпечення мікрорайону Варварівка. Довгий час не вирішується питання з побудовою водогону у нашому мікрорайоні. Мешканці Варваровки вимушені брати технічну воду для пиття у колишньому піонерському таборі «Тимуровець» заводу «Океан», переданому у міську комунальну власність. Там відпуск води забезпечує підприємець Тимошенко Юрій. Протягом багатьох років він здійснює продаж води жителям Варваровки та Великої Коренихи. Ми закуповуємо воду по ціні  майже по 50 гривень за куб. Кожна родина потребує 10-12 кубів води на місяць. Є ті, хто витрачають меншу кількість води, в залежності від кількості членів сім’ї.

Працівники приватного підприємця одержують наші замовлення, а потім самі вирішують, кому везти в першу чергу, а кому – через кілька днів: 4-7.

Представники нашої громади намагалися потрапити на прийом міського голови, втім нас навіть не записали, відмовили працівники апарату міськвиконкому. Зверталися по допомогу до депутата Бернацького, він не допоміг. Більше того, мешканці Великої Коренихи неодноразово зверталися з колективними зверненнями та зі скаргами у попередні роки до органів поліції, обласної прокуратури, СБУ, міськвиконком та до Заводської адміністрації. В цих листах були прохання-жалоби щодо неправомірних дій Тимошенко, антисанітарного стану свердловини, яка знаходиться поруч з розташуванням наркоманів, з місцем для вигулу стада корів, які утримуються на території міської комунальної власності. Втім, відповідей не одержали, що є порушенням українського законодавства. Вражає ставлення влади до відсутності санітарних умов, проходження відповідних експертиз свердловини та самої води. Турбує те, що комусь вигідна така підприємницька діяльність, хтось «кришує» Тимошенка.

Вимушені були 17 червня 2018 р. провести мирну сходку громадян мікрорайону, на яку, до речі, не прийшли представники Центральної РДА, депутат Бернацький, був лише помічник депутата Горбурова, де вирішили:

створити оргкомітет з питань боротьби за нормальне водопостачання; оргкомітету домогтися зустрічі з нардепом Жолобецьким О.О., з міським головою Сенкевичем О.О.; зібрати підписи під листом у всі установи, щоб вивчили питання водопостачання; рекомендувати міській раді забрати територію та свердловину на баланс міста; рекомендувати міськвиконкому вивчити питання щодо поставок нам води з іншої свердловини, або побудувати свою свердловину на території Варварівки; доручити відповідним органам вивчити питання щодо якості води, яку поставляє клієнтам Тимошенко, та взагалі, взяти під контроль його взаємодію з мешканцями віддалених мікрорайонів, тому що своїми погрозами, грубістю, перешкоджанням у своєчасній доставці води, систематичним підвищенням цін на воду він сприяє організації масового невдоволення діями влади, штовхає народ на здійснення заходів, проведення сходок та акцій, що може призвести до масових неконтрольованих заходів як у Варварівці, так і у Великій Коренисі. Крім того, пропонуємо вивчити питання створення КП Варварівсько-Велико-Корениського водоканалу, який би системно та якісно займався питаннями водопостачання у наші мікрорайони.

Підписи

 

 


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *