Защитники Бугского Гарда обратились к депутатам областного совета

25 сентября 2017, 11:54

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Николаевские активисты, представители гражданских организаций, громад районов и городов области, экологи, ученые, небезразличные граждане крайне обеспокоены намерениями НАЕК «Енергоатом» касаемо поднятия уровня Александровского водохранилища до уровня 20,7 метров. По этому «Штаб опору затопленню Бузького Гарду» одобрил и направил обращение к депутатам Николаевского областного совета, в котором призвал рассмотреть крайне важный для области вопрос на очередной сессии.

Як зазначає керівник Штабу опору Олег Кравець, — «плани із підняття рівня Олександрівського водосховища та затоплення унікальної місцевості «Бузький Гард», колиски українського козацтва виникли згідно проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС, складової Южно-Українського енергокомплексу. Будівництво ГАЕС належить до видів діяльності, що становлять підвищену екологічну небезпеку, затвердження їх проекту можливе лише після проходження державної екологічної експертизи (ДЕЕ). У той же час, на сьогодні ДЕЕ експертизою погоджено будівництво Ташлицької ГАЕС із рівнем Олександрівського водосховища лише на відмітці + 8 м (від 19.02.98 р. №09\2-3-35). Наступні підняття рівня Олександрівського водосховища відбувались без проходження ДЕЕ, що ставить під питання обґрунтованість їх проектів в частині впливу на довкілля».

В зверненні депутатам нагадують, що у 2009-му році з метою збереження, відтворення і раціонального використання унікальних природних та історико-культурних комплексів,  що мають важливе природоохоронне, наукове, історико-культурне, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення, у басейні Південного Бугу створено Національний природний парк «Бузький Гард». Національний парк визнано одним із 7 природних чудес України (як ядро Гранітно-Степового Побужжя); він є частиною регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя» та національного природного парку «Бузький Гард»; в його межах розташований об’єкт культурної спадщини національного значення «Історичний ландшафт центру Буго-Ґардівської паланки Війська Запорозького». Зазначені природно-заповідні та історико-культурні об’єкти мають виключне значення для нашої держави та охороняються законодавством. Територія Бузького Гарду включена до Смарагдової мережі Європи (EmeraldNetwork), що визначає її особливий природоохоронний статус на міжнародному рівні.

Олег Кравець, заступник керівника обласної організаціі ВО «Батьківщина», підкреслив, — «незважаючи на судове рішення  про незаконність вилучення на користь «Енергоатому» та зміну цільового призначення 27,7218 га земель природоохоронного призначення (Ухвала Вищого адміністративного суду України від 29 листопада 2011 року у справі № К/9991/14764/11), яким заборонено підвищувати рівень Олександрівського водосховища вище 8 метрів, триває постійний його підйом. Атомники не зупиняються, а бажають збільшити рівень до 20,7 метрів, в результаті чого під водою може опинитися ще десятки гектарів української пам’ятки. Якщо вони не зупиняться, наше завдання і завдання громади – їх зупинити!»

Штаб опору розпочав активні дії в районах та містах області та збір підписів громадян проти затоплення Бузького Гарду. На сьогодні зібрано понад 5 тисяч підписів, які будуть направлені до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України. 15 вересня в Миколаєві відбувся семінар «Урядова Програма розвитку гідроенергетики на період до 2026 року: регіональний рівень (басейн Південного Бугу) – точка зору експертів та громад». Його учасники, професійні вчені, одностайно висловилися проти підняття рівня Олександрівського водосховища та затоплення історичної спадщини загальнодержавного значення; проти безповоротних змін в екологічній системі річки Південний Буг.

Учасники Штабу опору переконані, що саме депутати Миколаївської обласної ради, як представники всієї Миколаївської громади, мають обговорити питання захисту Бузького Гарду від затоплення; вивчити всі ризики, які потенційно можуть нести загрозу екології регіону і жителям прилеглих районів; дослухатися до думки екологів та місцевих жителів. У зв’язку із вкрай важливим значенням для області питання про можливе підняття рівня Олександрівського водосховища, вимагаємо винести це питання на розгляд сесії обласної ради та залучити до обговорення громадськість та спеціалістів. Саме депутати мають почути голос громади, а громада — позицію депутатів.

Штаб опору затопленню Бузького Гарду


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *