Защитники Бугского Гарда убеждены в поддержке международного сообщества

05 февраля 2018, 21:20

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

В Українському кризовому медіа-центрі (м.Київ) відбулася прес-конференція активістів, що виступають проти затоплення Національного природного парку «Бузький Гард». Серед спікерів заходу – правозахисник, учасник АТО, керівник Штабу опору затопленню Бузького Гарду Олег Кравець; член головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Микола Біляшівський; кандидат історичних наук, археолог Микола Товкайло. Прес-конференція стосувалася координації дій екологічних організацій щодо захисту річки Південний Буг.

Миколаївські активісти вкрай занепокоєні намірами НАЕК «Енергоатом» стосовно підняття рівня Олександрівського водосховища до позначки у 20,7 метрів. Правозахисник Олег Кравець переконаний, що нинішній уряд сьогодні реалізує ті рішення, які ухвалені ще при радянській владі та йде на поводу у енергетиків. «Саме тоді грандіозними задумами передбачалося розбудова атомної енергетики та знищення заради реалізації цих планів родючих земель і водних ресурсів, — зазначив Олег Кравець. – Саме тоді обійшли інтереси людей,  знехтували питаннями екології, історії, культури. На жаль, все повторюється. Незважаючи на чисельні рішення судів, що забороняють підвищувати рівень Олесандрівського водосховища, влада дозволяє «Енергоатому»  чинити протизаконні дії».

– Ми виступаємо за проведення національних слухань з цього приводу, — продовжив правозахисник. — Нас підтримують на рівні місцевих рад. Ми звертаємося і до світової спільноти. Адже в разі затоплення Бузького Гарду Україна порушить умови Орхуської конвенції «Про умови впливу окремих планів та програм на навколишнє середовище» та інші міжнародні угоди. Це аж ніяк не сприятиме підвищенню статусу держави на міжнародному рівні Наразі ми всі живемо під одним сонцем, в одному середовищу. І ми точно проти повторення Чорнобиля та Фукусіми.

Микола Біляшівський, який представляє Товариство охорони пам’яток історії та культури, будучи багаторічним членом ради Національного екологічного центру повідомив, що питанням збереження Бузького Гарду займається вже майже 30 років.

«Зараз відбувається фальсифікація історії, — зазначає Микола Миколайович. – В час, коли відбуваються військові дії на Донбасі, з боку країни-агресора звучать закиди, що Причорномор’я ніколи не було українською територією. Це відверта брехня! Саме в цих місцях протягом трьох століть існувало козацтво, як державницьке утворення. Підтверджують ці висновки такі історики, як Яворницький, Грушевський, Аркас. Буго-Гардівська паланка війська Запорізького має величезне значення для української історії».

Понад 40 років досліджує землі Бузького Гарду кандидат історичних наук, археолог Микола Товкайло. Він застерігає, — «в разі підняття рівня Олександрівського водосховища під воду підуть унікальні пам’ятки української історії, археології, культури.

«На моїх очах повноводна річка Південний Буг, яку козаки називали «Бог», перетворювалась на болото, — зазначив він. — Вже затоплено Гардову паланку, де розміщувався козацький табір, під воду пішов цвинтар. Наші дослідження та дані істориків доводять, — Буго-Гардівська паланка існувала саме в тому місці, яке планують затопити. Тоді історична пам’ятка буде втрачена назавжди».

Олег Кравець запрошений на щорічний Національний молитовний сніданок (National Prayer Breakfast) у  Вашингтоні (США), де він  ознайомить світову спільноту з українською проблемою та передасть відповідне звернення.

Також Олег Кравець озвучить список державних діячів, які перебуваючи на держслужбі та використовуючи службове становище, діяли в інтересах НАЕК «Енергоатом», знищуючи унікальну місцевість. Список буде передано представникам прогресивних країн з метою застосування санкцій відносно українських чиновників.

Прес-служба Штабу опору затопленню Бузького Гарду.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *