Земельный участок можно зарегистрировать в электронном виде

12 сентября 2018, 17:55

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк. 

Фізичні і юридичні особи, які бажають зареєструвати земельну ділянку, зможуть подати відповідну заяву та необхідну документацію через розробника такої документації, тобто сертифікованого інженера-землевпорядника.

Відповідні зміни передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2018 року № 710 «Про внесення змін до Порядку ведення Державного земельного кадастру», яка набере чинності через шість місяців з дня опублікування.

Заява про проведення державної реєстрації земельної ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками буде подаватися в електронній формі з використанням особистого електронного цифрового підпису.

Також можна буде отримувати викопіювання з картографічної основи Державного земельного кадастру в режимі онлайн з можливістю її друку на своєму комп’ютері для подальшого використання при підготовці землевпорядної документації. Отримати викопіювання зможе будь-яка фізична або юридична особа за умови ідентифікації з використанням електронного цифрового підпису або іншого альтернативного засобу ідентифікації.

Деталізовані підстави для відмови у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру. Якщо підставою для відмови є невідповідність поданих документів вимогам законодавства, реєстратор в рішенні про відмову відзначає такі відомості з посиланням на нормативно-правовий акт і його положення, з якими виявлено невідповідність. У разі, якщо підставою для відмови є нерозбірливий текст, закреслені слова, помилки й т.п., реєстратор у своєму рішенні про відмову вказує назву документа і його частину, в якій написано нерозбірливий текст або виявлені помилки, а якщо заявник подав документи не в повному обсязі, то реєстратор зазначає назви документів, яких не вистачає.

Крім того, буде організовано онлайн моніторинг всіх видів заяв, які обробляються в Державному земельному кадастрі. Заявник зможе контролювати стан готовності необхідних документів.

Зверніть увагу, що убезпечити свою землю можна, контролюючи реєстраційні дії щодо свого майна. В цьому вам допоможе SMS-маяк Земля, який забезпечує інформування про початок та хід реєстраційної процедури щодо земельних ділянок.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *