История оперно-вокальной студии николаевского ОДК

21 сентября 2017, 19:50

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

У 1968 році Западинська Н. Г. створила унікальний колектив – оперно-вокальну студію.  В Україні  — це поки що єдиний аматорський колектив  такого жанру, який носить почесне звання «народний».  Студія —  справжня перлина нашого  краю. Вона  здобула  популярність у слухача та заслужену повагу у фахівців.

Завдяки своєму таланту і  харизмі Ніна Григорівна мала неабиякий авторитет у  студійців та  колег. Вона об’єднала в єдину творчу родину обдарованих людей різних за фахом та уподобаннями. Тут опановували вокальне мистецтво зварювальник Станіслав Лапшин, лаборант Людмила Севєріна, бухгалтер Галина Степанова, слюсар Олександр Шевченко, конструктор Олександр  Безушко, колишній військовослужбовець Геннадій  Шульгін, лікарі: Кирило  Латій, Світлана Ромак,  Ріма Лукіна, директор дитячої школи мистецтв №3 Галина Гавриш, будівельник Костянтин Тодоров, інженер-будівельник Олександр Березанський, інженер-конструктор Олег Пружина та багато інших.

Ольга Шепотіна-Верещагіна та Галина Гавриш присвятили студії близько сорока років свого творчого життя.

Тамара Алпатова та Станіслав Лапшин отримали  почесні звання заслужених працівників культури УРСР.

Студійці Анатолій Сорочан, Вікторія Осадча,  Іван Носик, Вікторія Плахотнюк,   Юлія  Бендер,  Юлія Алексєєва та інші ставали переможцями міжнародних та всеукраїнських (республіканських) конкурсів вокального мистецтва і  викладачами по класу вокалу.

В області не було жодної сцени, де б не виступала  Ніна Западинська. Вона була солісткою симфонічного оркестру обласної філармонії, оркестру народних інструментів під управлінням заслуженого діяча мистецтв УРСР    Манілова Г.Ф.  Її голос звучав на телебаченні і по радіо, у театрах і філармоніях. Її слухали у Москві, Ленінграді, Одесі, Харкові, Херсоні. У 1945 році вона співала  у  Відні, а  згодом — в  Угорщині, Болгарії,  Румунії.

Западинська Н.Г. поставила ряд опер у концертному виконанні: «Запорожець за Дунаєм» С.С. Гулака-Артемовского, «Іоланта», «Пікова дама», «Євген Онєгін» П.І. Чайковського, «Алеко» С.В. Рахманінова, «Русалка» А.С. Даргомижського, «Катерина» М.М. Аркаса та інші.

Ніні Григорівні вдалося зробити неоціненний вклад у розвиток вокального  мистецтва Миколаївщини, вона нагороджена Почесним дипломом Великого театру опери і балету СРСР, мала почесне звання «Заслужений працівник культури України».

Западинська Н.Г.  була незмінним керівником оперної студії  з дня  її заснування і до останніх днів свого життя.

 


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *