Кадровый офицер из Николаева побывал в спецвойсках в АТО, а потом стал нардепом

12 июля 2019, 18:31

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

В гості до редакції «Миколаївські вісті» завітав наш давній знайомий, друг, з яким завжди приємно спілкуватися: народний депутат України від Миколаївщини, справжній військовослужбовець, кадровий офіцер, який пройшов зону АТО у складі військ спеціального призначення, звідки потрапив до Верховної Ради – Іван Савка.

— Давайте поговоримо про політичну, економічну та моральну ситуацію в державі, про те, що найбільше хвилює громадян України. Розпочнемо з найбільшого нашого багатства – землі. Що її очікує? Земельна реформа у всіх на слуху. Але як до неї ставиться Радикальна партія?

— Дякую за запитання. Воно дуже слушне. Земля – це скарб, Богом даний нашому народу. На даний момент багато політиканів вільно заявляють про повний продаж землі, через що будь-яка людина – навіть та, яка живе за межами України, може вільно скуповувати землю. До чого це призведе? Ми знаємо, що зараз є агрохолдинги, які не будуть турбуватися про землю України, а намагатимуться робити все можливе, щоб отримати якомога більше урожаю.

— Тобто, будуть виснажувати землю.

— Саме так. Це пестициди, хімікати. Як наслідок – забруднення навколишнього середовища. Далі забруднення водойм, вимирання риби. Ці приклади доступні. І з кожним днем з’являється все більше інформації. Хімікати потрапляють в річки, криниці, звідки люди споживають воду. Це все призводить до виснаження наших родючих земель. Цього не можна допустити! Радикальна партія в свою чергу турбується про майбутнє України – про її цінності та розвиток. Радикальна партія стоїть на тому, що ні в якому разі не повинно бути продажі землі іноземцям. Ми знаємо історію і не повинні її забувати. Під час Другої Світової війни німці вагонами вивозили наші чорноземи, наших людей та худобу. До речі, на даний момент стоїть питання кризи молока. Як так? В Україні за великий проміжок часу такого не було. Держава не турбується про селян, не турбується про фермерів. Радикальна партія, перш-за все, виступає за створення банку землі.

— Це добре.

— Тому припустимо, людина, яка хоче продати свій пай, повинна прийти в банк і здати його за певну суму. Країна повинна слідкувати за тим, скільки коштує земля.

— Як я розумію, земля повинна залишитись у власності держави?

— Земля повинна бути тільки у тих людей, які працюють на ній, у громадян України. Ми бачимо, як у нас вирубуються ліси, вивозиться метал. Радикальна партія вимагає від теперішньої влади, щоб були фабрики, заводи, де ми виготовлятимемо певну продукцію і віддаватимемо її на експорт. Треба створювати робочі місця! Ми повинні повертати людей з-за кордону!  Нажаль, зараз до Верховної Ради йдуть кандидатами бізнесмени, які дбають лише про себе, а не про громадян України. Їм потрібна тільки земля! Вони хочуть набити свої кишені. Вони ж мають за кордоном свої вілли, свої статки. А ми українці живемо тут, у нас немає іншої домівки. Для них Україна – це сировинний придаток, можливість збагатитися. Я, як військовослужбовець, можу сказати, що Радикальна партія боролась, бореться і боротиметься за майбутнє нашої держави і ми повинні це розуміти.

— А тепер я хотіла би поговорити з Вами як з військовим. Безпека, оборонна справа – це ваша сфера відповідальності. Як Ви оцінює дії Верховного головнокомандувача, особливо, в контексті розмов про припинення вогню, щоб не стріляти у відповідь? Яка Ваша думка з цього приводу?

— Це дуже болюче питання для кожного громадянина нашої країни, який бореться за відвоювання територіальної цілісності нашої країни. Національна безпека наразі кульгає на обидві ноги. Ми прекрасно знаємо, що Верховний Головнокомандувач призначив на посади певних осіб, які не мають досвіду роботи в СБУ, дружини яких мають іноземні громадянства – а саме Російської Федерації, на посаду керівника зовнішньої розвідки призначили людину, нагороджену орденом ФСБ. На даний момент стоїть питання щодо посади начальника Генерального штабу, а також скорочення збройних сил України, щодо продажу військового майна. Як так? Весь український народ – від малого до великого, починаючи з 2014-го року, піднімав збройні сили з колін на ноги. А зараз дехто цим просто розсіюється. Можна навести багато прикладів, де збройні сили ставляться на другий або третій план. Не дивлячись на те, які в нас розбіжності, ми маємо буди єдиним цілим. Раніше наші депутати з різних партій робили все можливе для того, щоб зберегти цілісність. А дехто приймає рішення щодо здачі наших спільних інтересів. Як так?

— А що Ви скажете про Мінські домовленості? Наскільки вони раціональні? Такий формат задовольняє чи можливо щось треба змінювати?

— Тут можу сказати одне – коли призначається на Мінські перемовини людина, яка в 2014-му році не відстоювала українські цінності на Майдані, яка закривала очі на те, що вбивали Небесну сотню, я цього не можу зрозуміти. Як так? Питання, які наразі ставляться — відведення військ біля Луганську. Наші солдати протягом 6 років робили все можливе, щоб захистити нашу країну. Вони поступово, по кожному сантиметру відвойовували нашу землю. А тепер відходити? Давати можливість московському узурпатору завоювати наші землі, на яких проливалася кров наших співвітчизників. Те, що відвойовували, просто здати? Цього не повинно бути! Я проти цього!

— А як змінити цей формат?

— Формат може бути лише один. Є кордон з РФ і кожен московський чобіт має піти з наших земель, Російська Федерація має вивести свої війська, керівництво на Донбасі має бути проукраїнським, після чого провести вибори. Не єдиний пункт за весь час проведення перемовин з РФ з її сторони не був виконаний.  І не буде. Зараз йде війна. А війна проходить не тільки силовими методами, а й в політичному плані, фінансовому та гуманітарному напрямках. Це також інформаційно-психологічна війна. Це не Медведчук скуповує телеканали. Newsone намагалися зробити телеміст з 24-им каналом, який заборонений законом нашої держави. Це кошти Росії. Це також плацдарм для захоплення певних територій шляхом інформаційного впливу. Тому це операція, яка направлена проти українців. Ми маємо раз і назавжди поставити на цьому крапку, тому що в цьому плані теж йде війна. Ми маємо відстоювати свої інтереси!

— Зрозуміло. Я Вас перелаштую в іншу сторону. Соціальне забезпечення військовослужбовців – Вам ця тема близька. Як Радикальна партія і особисто Ви бачите зміни в цьому напрямку?

— Я військовослужбовець. Я пройшов шлях від матроса до полковника, знаючи військову справу. Я бачив злидні і підйоми української армії. Радикальна партія Олега Ляшка ставить одну ціль – солдат має бути всім забезпечений. Перше, заробітна плата солдата-строкової служби має бути не менше 10 тисяч гривень, крім цього його сім’я має звільнятися від квартплати, також після звільнення з лав Збройних Сил України він має право вступати у всі навчальні заклади нашої держави безкоштовно. Але що ми зараз бачимо? Військовослужбовців заставляють бути поліцаями – ловити молодих юнаків і тягнути в армію, адже їм треба виконати план. Який план може бути, якщо є закон України? Де керівництво нашої держави? Чому Головнокомандувач не звертає на це уваги. Солдат – це людина, яка захищає державу, він повинен мати привілеї. Сержант, старшина в пунктах постійної дислокації має отримувати не менше 30 тисяч. Військовослужбовець, підписавши контракт, має бути забезпечений житлом, а не шукати собі домівку. Військовослужбовці контрактної служби мають бути забезпечені всім необхідним!

— Дуже мало часу залишилося до виборів. В той же час деякі соціологічні опитування, рейтинги показують, що Радикальна партія Олега Ляшка може не пройти до парламенту. Водночас мені дуже хотілося б знати кого за собою веде Олег Ляшко? З кого складається фракція?

— Щодо цього можу сказати одне: хто платить – той має рейтинг. Ми не переслідуємо рейтинг, а відстоюємо права громадян. Різні соціологічні компанії показують різний рейтинг. Рейтинг покаже табло ЦВК. Ми маємо дбати про наше майбутнє. Що стосується кандидатів, то Радикальна партія – одна з перших на з’їзді відкрито назвала 225 людей, які знаходяться в списках партії. Там не має тих, хто кормився чи кормиться із золотої ложки: це економісти, юристи, представники інших професій, ті, хто захищав нашу країну, сироти, переселенці і ті, хто добре зарекомендував себе в місцевих радах. Радикальна партія Олега Ляшка дбає про простих людей.

— Я бажаю особисто Вам перемоги, щоб Ви могли зробити якомога більше для людей.

— Дякую.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *