Какие и кому предусмотрены социальные выплаты в Николаевской области

06 октября 2018, 6:41

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Департамент соціального захисту населення Миколаївської ОДА проводить велику роботу щодо людей похилого віку, ветеранів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 вересня 1996 року N 1150 «Про відзначення 1 жовтня Міжнародного дня громадян похилого віку» та Указу Президента від 24.09.2004 року № 1135/2004 «Про оголошення в Україні 2005 року Роком ветеранів» 1 жовтня відзначається День людей похилого віку та День ветерана.

На обліку в  Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває  31862 ветеранів війни. в тому числі  інвалідів війни 1583 осіб (пільга 100%), учасників бойових дій – 14527 осіб (пільга 75%), учасників війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України  «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – 15749 осіб (пільга 50%).

За станом на 01.09.18 за рахунок коштів державного бюджету надано пільги на житлово-комунальні послуги ветеранам війни, дітям війни по оплаті за користування житлово-комунальними послугами на 69,4 млн.грн.

Нараховано пільги готівкою для придбання твердого палива та скрапленого газу 4318 ветеранам війни, що становить 94,5% від кількості потребуючих на загальну суму 8,8 млн.грн.

14 березня 2018 року Кабінет Міністрів України  прийняв постанову          № 170 «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань». Ухваленим документом встановлюються розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність, а також жертвам нацистських переслідувань.

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи – 3 685 гривень;

II групи – 3 265 гривень;

III групи – 2 845 гривень;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1 265 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3 685 гривень;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 630 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 525 гривень.

За станом на 01.09.2018 року у Миколаївській області щорічну разову грошову допомогу ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань та соціальну допомогу особам, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною» отримано ветеранами на суму 35022850 гривень       (33455 осіб).

На цей час на обліку в управліннях соціального захисту населення для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 679 ветеранів війни. Для надання санаторно-курортного лікування за рахунок коштів державного бюджету Миколаївській області надійшло 169 путівок. За станом на 28.09.2018 отримали санаторно-курортне лікування 130 ветеранів війни, 39 ветеранів війни отримають протягом ІV кварталу.

В Миколаївській області проживає 244,1 тис. людей похилого віку. Турбота про літніх людей є комплексною та забезпечує їх соціальну захищеність. Соціальні працівники, установи й заклади, що надають соціальні послуги, піклуються про адаптацію пенсіонерів та літніх людей до непростих умов сьогодення.

В Миколаївській області діє Комплексна програма соціального захисту населення «Турбота» на період до 2020 року, затверджена рішенням обласної ради від 22.12.2016 № 5 (зі змінами та доповненнями). Програма передбачає соціальний захист та підтримку ветеранам війни.

За рахунок коштів обласного бюджету передбачено надання матеріальної допомоги  учасникам бойових дій у роки Другої світової війни щомісяця по         1,2 тис.грн. (12,0 тис.грн. кожному отримувачу на рік). В області проживає          365 отримувачів цієї допомоги. З обласного бюджету виділено 7476,60 тис. грн.

Здійснюється постійна матеріальна підтримка ветеранів війни визволителів Миколаївської області від фашистських загарбників, які щомісяця отримують матеріальну допомогу. 2018 року для надання допомоги в обласному бюджеті передбачено 54,0 тис.грн. з розрахунку по 1500,0 грн. щомісяця кожному з ветеранів. Щомісячну матеріальну допомогу отримують    2 особи.

Крім зазначених виплат для ветеранів війни, в рамках виконання програми, в обласному бюджеті передбачено кошти для надання одноразової допомоги сім’ям загиблих та померлих учасників бойових дій в Афганістані, інвалідам війни в Афганістані до річниці виведення військ з Афганістану на 2018 рік у сумі 1177,0 тис.грн. (по 2,2 тис.грн. на 1 особу). Допомогу отримали 535 осіб на загальну суму 1177,0 тис.грн.

На придбання житла для учасників бойових дій в Афганістані, які перебувають на квартирному обліку та потребують поліпшення житлових умов в обласному бюджеті на 2018 рік передбачено кошти в сумі 1000,0 тис.грн.

Для відшкодування витрат на поховання учасників бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України  від 28 жовтня 2004 року №1445 “Про затвердження Порядку проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій та інвалідів війни” передбачено у 2018 році 1070,2 тис.грн. з розрахунку 1646,6 грн. на одну особу.

На фінансову підтримку статутної діяльності 2018 року обласної організації ветеранів передбачено 499,1 тис.грн., за станом на 01.10.2018 профінансовано – 298,4 тис.грн. , обласної Спілки воїнів – інтернаціоналістів та запасу передбачено 317,5 тис.грн., за станом на 01.10.2018 профінансовано – 209,9 тис.грн.

Щороку,  в кожному населеному пункті працівниками органів соціального захисту, об’єднаних територіальних громад  разом з представниками громадських організацій  проводяться обстеження матеріально-побутових умов проживання окремих категорій громадян. Результати обстежень лежать в основі місцевих програм “Турбота”.

Для надання соціальної допомоги особам похилого віку в області діє департамент праці та соціального захисту населення виконкому Миколаївської міської ради та 23 районних та міських управлінь соціального захисту населення, відділи соціального захисту населення при виконавчих комітетах об’єднаних територіальних громад.

Сьогодні  при територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) кожного району та міста області діє мережа підрозділів по наданню необхідних послуг гостро потребуючим верствам населення.

На цей час 6367 одиноких, одинокопроживаючих громадян похилого віку області отримують різні види соціальних послуг вдома, які надають їм соціальні робітники територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Це  придбання та постачання продуктів, ліків, приготування їжі, прибирання помешкань, виклик лікаря, що дуже важливо та необхідно для тих, хто цього потребує.

У відділеннях денного перебування  обслужено 22371 особу похилого віку.

Особливою популярністю у ветеранів користується  соціально – педагогічна послуга „Університет третього віку”.  Працює 181 факультет, зокрема „Здоровий спосіб життя”, „Психологія та право”, „Соціально-активна життєва позиція”, „Культурно-мистецький”, „Комунікаційні та інформаційні технології”, „Культурно – художній”, „Філологічний”, ”Іноземні мови” тощо. Послугу отримує  5576 осіб похилого віку.

У 2 геріатричних інтернатах та  20 стаціонарних відділеннях для постійного або тимчасового проживання територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) соціальні  послуги отримують 1806 осіб, у тому числі  ветеранів війни та праці.

З початку  року за рахунок коштів місцевих бюджетів та благодійних надходжень адресну грошову та натуральну допомогу отримали 68872  особи на суму 22,5 млн. грн., в тому числі ветерани війни та праці.

У Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана, хочеться ще раз закликати один одного: спішімо зробити добро тим, хто його чекає, пильніше погляньмо на проблеми ветеранів війни і праці, наших батьків і матерів, старших друзів, за чиїми плечима – нелегкі життєві дороги та випробування.

Доземний уклін Вам за самопожертву і мужність, героїку й трудову звитягу, за те, що й нині активно допомагаєте у розбудові України та охоче передаєте досвід молодому поколінню. Здоров’я, довгих світлих років життя та благополуччя, нехай завжди зігріває Вас тепло ваших родин і вдячна увага всього суспільства!

 

 

 

 


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *