Как дворец «судостроителей» стал николаевским областным

07 октября 2017, 8:50

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Влітку 2001 року відбулася передача цілісного майнового комплексу «Палац культури і техніки» ДАХК «Чорноморський суднобудівний завод» з державної власності у комунальну власність області. Так було створено комунальний заклад «Обласний палац культури».  Директором було призначено  Васіну Ірину Павлівну.

Підготовчий етап  та процес передачі комплексу був надзвичайно  складним періодом як у житті  самого закладу,  так і його працівників.  Талановитий і мудрий керівник Ірина Павлівна зробила все можливе для того, щоб мінімізувати проблеми та складнощі, які виникали. На її тендітні плечі лягли найскладніші роки в історії Палацу, але вона з честю вистояла у цьому випробуванні долі. Васіна І.П. доклала максимум зусиль для  відновлення повноцінної роботи уславленого Палацу вже як обласного закладу культури.   Ірина Павлівна говорила: «З’являються нові напрямки роботи, але планка, узята колись, не опускається —  тут усі працюють професійно. Атмосфера,  яку створили його творчі засновники,  залишається незмінною».

Совістю Палацу називали колишнього заступника директора Валентину Вєтрову. Творчий тандем з художнім керівником, заслуженим працівником культури УРСР Ігорем Криворучко давав плідні результати. До кожному питання Валентина Михайлівна  підходила дуже вдумливо, могла переконати у правоті своїх поглядів. До неї була безмежна довіра і повага людей.

Валентина Маслова очолювала культурно-масовий відділ. Вона була закохана у свою професію і  до виконання своїх обов’язків ставилася з  великою любов’ю.

Відділ виробничо-масової роботи очолювала Наталія Лопухова, яка досконало знала особливості  всіх структурних  підрозділів заводу.  Традиційно заходи відділу проходили в обідню перерву і були яскравими та незабутніми для заводчан. На той час Наталія  Анатоліївна була кращою ведучою Палацу.

Багато років віддала роботі Любов Кирильчук, завідуюча дитячим відділом. Вона створила аматорські клуби виховання дітей «Джентльмени» та «Леді».  Їх виступи завжди були окрасою культурно-масових заходів.

Тривалий час у Палаці успішно працював оркестр народних інструментів, яким керував  Бобришев О.М. Олександр Миколайович був визнаним майстром народної музики, аранжувальником, талановитим та енергійним керівником колективу. Він дуже любив грати на гармоніці  німецького  строю, яку отримав у спадок від  свого батька. Особливість роботи колективу полягала у тому, що  оркестранти не мали музичної підготовки.  Це були люди, які грали по слуху і зовсім не знали нот. Вони оволодівали грою на музичних інструментах та нотною грамотою  просто на репетиціях.  Можна собі уявити скільки сил та енергії докладав керівник для  того, щоб  по-справжньому зазвучали їх інструменти.

З 2002 году Володимир Горбенко —  головний  хормейстер Обласного Палацу культури.
Володимир Ілліч добре відомий  спеціаліст вокально-хорового жанру та самодіяльний композитор. Багато пісень він написав у співавторстві з миколаївськими поетами: народним  артистом України Олександром Кравченком,  народним артистом України Віктором Кузнєцовим, В’ячеславом Качуріним, Миколою Євтушенком, Віктором Панченком, Юрієм Соколовим, Світланою Іщенко, Віктором Агнянніковим, Валентиною Карпуніною,  Василем Столяренком,  Юрієм Мироновим  та іншими.

Горбенко В.І.  завжди був уважним і вдумливим керівником творчих колективів. У багатьох учасниках самодіяльності він розпізнав Божу іскру. Свого часу він дав путівку у музичне життя Анатолію Сорочану, який працював слюсарем на заводі, а нині —  старший викладач державного вищого музичного училища та керівник народної оперно-вокальної студії Палацу. Тетяна Орлова, теж викладач нашого музыкального училища, неперевершена  джазова виконавиця  починала свій творчий шлях у тріо «Хороші дівчата». Володарка рідкісного за тембром драматичного  сопрано Татьяна Кульчицька, солістка Київського військового духового оркестру, з вдячністю згадує свого першого вчителя.

«Сердце віддаю людям»…саме ця фраза асоціюється з постаттю Горбенка В.І.  Важко переоцінити його внесок у розвиток вокально-хорового жанру на Миколаїщині.  Він давно має славу «народного хормейстера», а звання,  яке присвоєно народом,  как відомо, є  самим високим!

У 2004 році Борис Мамонтов створив акомпануючу групу хору ветеранів війни та праці. У репертуарі  колективу є  і інструментальні твори, які є обов’язковою частиною концертних програм.  Бориса Івановича добре знають  і як самодіяльного композитора.

З 2002 року зразковий ансамбль танцю «Юнги» очолює Елла Акманова,  балетмейстер підготовчої групи — Тетяна Котенко. Завдяки професіоналізму свого керівника  зразковий ансамбль танцю «Юнги» вирізняється високою культурою виконання, артистизмом, бездоганною технікою, сценічною культурою, ансамблевою злагодженістю, гарними сценічними костюмами.

До його репертуару увійшли високохудожні  хореографічні композиції та оригінальні постановки.  Композиція «Чорноморська перлина» стала візитівкою Міжнародного дитячого фестивалю «Чорноморські  ігри».

Колектив  веде активну концертну діяльність, має високий авторитет серед  хореографічних колективів області.

Зразковий ансамбль танцю «Юнги» — переможець обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів.

За період існування колективу тисячі  дітей навчилися розуміти прекрасний світ танцю, пластики, руху, музики.

Кожен керівник передавав їм свій досвід і любов до професії. Багато колишніх  учнів працюють танцюристами у професійних колективах України, Росії, Німеччини, Великобританії, США.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *