К 50-летию Дворца культуры: первый концерт в Николаеве

20 сентября 2017, 10:37

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

3 листопада 1967 року відбувся  концерт для  будівельників цього Храму мистецтв, а 5 листопада —  офіційне відкриття  Палацу культури і техніки, як структурного підрозділу суднобудівного заводу імені І.І. Носенка. Увазі глядачів було представлено концертну програму  «Від Потьомкіна до наших днів», у якій взяли участь: хорова капела (керівник Володимир Кучеренко), народний духовий оркестр (керівник Петро Фабрицький),  театралізований ансамбль  пісні і танцю (художній керівник Ігор Криворучко,  хормейстер Володимир Горбенко, оркестрова група, керівник Петро Фабрицький,  балетмейстер Іван Черніков). Саме театралізований ансамбль пісні і танцю дав початок роботі ряду творчих колективів Палацу: ансамблю танцю «Суднобудівник», вокального ансамблю «Корабел» та естрадно-симфонічному оркестру. 

Першим директором була призначена Корнієнко Клавдія Іванівна. Вона була хорошим організатором, і у своїй роботі дослухалася до думок фахівців.

До роботи були запрошені  кращі спеціалісти, а колективи,  створені  ними,  дивують  рівнем виконавської майстерності і сьогодні!

Пізніше  Палац очолювали: Портнягін Ілля Йосифович, Букреєв Владислав Петрович,  Васіна Ірина Павлівна.

Криворучко І.П., заслужений працівник культури УРСР, — перший художній керівник Палацу культури і техніки суднобудівного заводу ім. І.І.Носенка.  Він  залишив помітний слід в історії культурного життя  Миколаївщини;  був і є взірцем служіння культурі та прикладом поваги до людей.  Колеги, яким пощастило працювати з ним, згадують його як надзвичайно інтелігентну людину з широким кругозором, закохану у свою справу. Ігор Петрович  був  майстром своєї справи!

Його творча діяльність розпочалася задовго до відкриття Палацу.  З 1956 року Криворучко І.П. — керівник молодіжного ансамблю пісні і танцю суднобудівного заводу ім. І.І.Носенка, який у 1957 році успішно представив першу пісню про Миколаїв «Місто над Бугом» (сл. Н.Артемова, муз. І.Криворучка) на І республіканському фестивалі  в м. Києві. Пізніше музична фраза «Стоїть над Бугом» стала позивними миколаївського  радіо.

Теми рідного міста, людини праці, корабелів-чорноморців  займали провідне місце в творчості Ігоря Петровича як сценариста, режисера та композитора.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *