Миколаївські активісти взяли участь в акції до Всесвітнього дня боротьби проти гребель за чистоту річок

13 марта 2018, 20:57

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Починаючи з 1998-го року 14 березня у всьому світові відзначається День боротьби проти гребель, за чистоту річок за воду та життя. На початку екологічного світового руху, в цей день пройшло більше 50 акцій протесту в більше ніж 20 країнах світу. Понад десять тисяч людей прийняли участь в демонстраціях, кампаніях відправки листів протесту, очистці річок. Із 177 найбільших річок світу тільки третина не мають дамб та інших споруд на своєму головному руслі. А будівництво дамб на річках є небезпечною тенденцією, що загрожує природі всієї планети.

Не виключення – Україна. Одну з головних водних артерій країни, річку  Південний Буг перекрили 16 руслових водосховищ, 192 греблі відсікають від нього малі річки, близько 7000 гребель відсікають від Бугу водостоки на балках. Річка обміліла та втратила свою природну здатність само очищуватися, її поповнюють лише каналізаційні стоки.

Протизаконне заповнення Олександрівського водосховища та пуск двох агрегатів Ташлицької ГАЕС разом з відбором води з Південного Бугу для потреб ЮУ АЕС та постійним скидом забрудненої води з її технічної водойми-охолоджувача призвели до деградації екосистеми Південного Бугу.

Ці та інші питання озвучив керівник Штабу опору затопленню Бузького Гарду, правозахисник, учасник АТО, член ВО «Батьківщина», Олег Кравець в Києві під час проведення акцій протесту до Дня боротьби проти гребель. Громадські активісти з декількох областей України провели пікетування приміщення Міністерства енергетики та Кабінету міністрів з вимогами звернути увагу на небезпечність «Програми розвитку гідроенергетики України». Як зазначив, виступаючи на акції Олег Кравець, — «можновладці та олігархи в угоду інтересам енергетиків намагаються знищити живильні артерії країни, наші річки. Таким чином знищуючи історію, екологію, культуру, наше майбутнє».

В цей же день Українському Кризовому медіа-центрі відбувся прес-брифінг на тему «Урядова «Програма розвитку гідроенергетики» загрожує катастрофами довкіллю та громадам». В заході взяли участь Дмитро Іванов, виконавчий директор Національного екологічного центру України; Руслан Гаврилюк, вчений секретар Інституту геологічних наук Національної академії наук України; Юрій Гамалій, депутат Канівської міської ради; громадські активісти Володимир Гонський та Олег Кравець. Учасники заходу звертали увагу на те, що небезпеки,  які закладена у програмі розвитку гідроенергетики, можуть призвести до серйозних жертв, екологічних змін  та впливають на соціальну ситуацію в Україні. Програма передбачає будівництво і добудову низки гідроенергетичних об’єктів на Дністрі, Канівському, Олександрійському, Каховському та Ташлицькому водосховищах. Усі вони віднесені до природно-заповідного фонду України. У країнах ЄС на зарегулювання ділянок річок, які входять до об’єктів природно-заповідного фонду, встановлюють обмеження. Кабінет міністрів України прийняв програму  ще у липні 2016 року, однак напередодні громадському обговоренню програму не піддали.

Олег Кравець, голова Штабу опору затопленню Бузького Гарду, наголосив на тому, що саме громадськість має стати на захист природно-заповідних об’єктів України.

«Ми зрозуміли, що екологи звертаючись безпосередньо до влади стукають у замкнені двері і програма гідроенергетики до 2026 року є явним тому прикладом», – зазначив він.

Прес-служба Штабу опору затоплення Бузького Гарду


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *