Мошенники продолжают наживаться на доверчивости николаевцев

30 мая 2018, 18:29

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Шановні громадяни! Вкотре застерігаємо вас, що мають місце непоодинокі випадки афер, і найпоширеніші з них – це «ваш родич в поліції — потрібні гроші для його визволення» та «ваша банківська картка заблокована або зафіксовані спроби несанкціонованого втручання у ваш рахунок – назвіть ваші особисті дані».

Попереджаємо, що у разі будь-яких підозрілих дій із вашою банківською карткою працівники безпеки фінансової установи не будуть випитувати у вас особисту інформацію, CVV-код, останні цифри картки та інше. Всі потрібні дані у банка є та становлять таємницю. Для початку припиніть розмову, покладіть слухавку та особисто зверніться до найближчого відділення вашого банку, щоб з’ясувати питання, які вас турбують.

Якщо вночі до вас зателефонував незнайомець та, відрекомендувавшись співробітником поліції, вимагає грошей за вирішення питання про непритягнення до кримінальної відповідальності вашого родича, який нібито вчинив злочин, одразу покладіть слухавку та перетелефонуйте рідній людині. Як правило, на цьому все і закінчується: з вашим родичем усе гаразд, а ваші гроші не дістались зловмисникам.

В іншому випадку, по-перше, поцікавтесь даними про особу затриманого. Наприклад, «хто з синів, у мене їх троє?». У більшості випадків розмова припиняється, адже злочинці не можуть навмання вгадати ім’я вашого сина, племінника чи брата, а тим паче прізвище. По-друге, запитайте більш детальну інформацію, куди доставлений правопорушник, у який відділ, прізвище слідчого, і переконайтесь у цьому, зателефонувавши на службовий телефон поліції зазначеного району.

Інформація про доставляння або затримання громадян вноситься до спеціальної документації. У відділах та відділеннях поліції здійснюється цілодобова відеофіксація. Затриманим особам в обов’язковому порядку викликається адвокат або безкоштовний захисник, що також фіксується. Роботу поліції контролює підрозділи внутрішньої безпеки, інспекції з особового складу, штабу, прокуратури. Ведеться ретельний облік заяв та повідомлень.

Не зважаючи на постійні попередження та заклики бути пильними, продовжують мати місце факти шахрайських дій. Тільки за минулу добу постраждалі від вказаних видів шахрайств віддали зловмисникам близько 90 тисяч гривень. Так, 29 травня мешканка Центрального району Миколаєва «розблокувала» свою банківську картку за 2 тис. 800 грн. Того ж дня також у Центральному районі пенсіонерка «врятувала» сина від кримінальної відповідальності, віддавши шахраєві особисто в руки 1 тис. 400 доларів США. Ще одна жінка у Корабельному районі, дізнавшись, що син потрапив в автоаварію та потребує лікування, не пошкодувала 1 тис. 500 євро, які передала сторонній людині. Пенсіонерка з смт. Веселиново, поспілкувавшись із псевдопрацівником поліції, дізналась, що її син пошкодив чуже майно. 5 тис. грн. вистачило злочинцям, щоб «закрити» це питання.

Усі постраждалі спочатку розпрощались із своїми збереженнями, а потім переконались, що все це були ретельно сплановані афери. Розслідуванням займається поліція, проте важливо, щоб і самі громадяни не втрачали пильності та були максимально обережними під час спілкування із незнайомцями.

Відділ комунікації поліції Миколаївської області  


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *