Музыка, песни, танцы, спектакли в Николаевском ОДК

19 октября 2017, 10:33

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Надзвичайно великим успіхом користуються новорічні вистави для  дітей.

Щоразу із завмиранням серця актори чекають, коли ж відкриється завіса… Здається, це найбільш хвилюючий момент: звучить третій дзвінок, і розумієш, що шляху назад немає, ось-ось впаде ця хитка стіна між сценою і глядацьким залом — і театральне дійство поведе нас у свій світ. Вирують емоції, зароджуються почуття, розпалюються пристрасті — і кожен раз вони виходять  на сцену саме для того, щоб поділитися  всім цим з нами!

Під керівництвом Гупало Л.В колектив набув свого неповторного стилю, який відповідає характерові творів репертуару,  про що неодноразово відзначали члени журі всеукраїнських та обласних конкурсів та фестивалів театрального мистецтва, де театр «Парадокс» брав участь та був нагороджений не тільки лауреатськими дипломами, а й спеціальними призами та преміями за майстерність виконання і кращі акторські роботи.

На сьогодні театр «Парадокс» — дружна родина, спілкування  з якою давно вийшло за межі Обласного палацу, але незмінним залишаються теплі стосунки і творча атмосфера під сліпучим сяйвом сценічних прожекторів.

Ансамбль пісні і танцю «Чорноморці» створено в 2009 році.  Першим хормейстером був заслужений працівник культури України  Омелян Шпачинський,  пізніше — заслужений працівник культури України Анатолій Затурян, балетмейстер заслужений працівник культури  України Ольга Дорошина.

З  2011 року керівником стала  заслужена артистка України Олена Бєлоусова, помічник хормейстера Антон Ладний, балетмейстер Віктор Федченко

Олена Бєлоусова — багатогранна особистість. Вона  розпочинала свою творчу кар’єру як солістка студентських колективів, далі  —  солістка обласної філармонії. А от організаторські якості розкрилися, коли вона очолила ансамбль пісні і танцю «Чорноморці».

Виступи колективу  вражають високим професіоналізмом, артистизмом  вишуканістю, сценічною  культурою  та  яскравими костюмами,  дизайн яких, переважно, розробляє  сам керівник.

Олена Леонідівна  — грамотний музикант, досконало володіє народною і естрадною манерою виконання. Вона вимоглива до себе і до своїх колег. Про себе вона каже: «Я завжди у творчому пошуку, не маю права і не можу зупинятися на досягнутому!»

Ансамбль «Чорноморці» проводить велику та цікаву роботу  по збереженню та популяризації кращих зразків української пісні.

У 2013 році колектив представляв Україну на Міжнародному фестивалі «Гайда» у Білорусі.

Професіоналізм та висока майстерність працівників Обласного палацу культури особливо проявилися у ході підготовки  та проведення творчого звіту майстрів мистецтв та художніх колективів Миколаївської області «Ми – українці!» (2009 р.). За його підсумками  ряд працівників Палацу отримали високі державні нагороди — заслужений діяч мистецтв України: керівник «народного» естрадно-джазового оркестру Полторак М.К.,  заслужений працівник культури України — на той період заступник директора  по роботі з художніми колективами Акманов Д.О., керівник «народного» ансамблю бального танцю «Грація» Почтаренко В.Г.,  керівник «народного» ансамблю танцю «Суднобудівник» Дорошина О.О.

Ольга  Дорошина  із категорії спеціалістів, які понад усе люблять свою професію. Робота — це сенс її життя.

Ольга Олексіївна  починала  свій творчий шлях як провідна  солістка  «Суднобудівника».  В пам’яті спливають яскраві  хореографічні композиції: «Журавлі», «Десант у безсмертя», «Степові наспіви», «Удовицю я любив», де вона виконувала незабутні сольні партії.

Дорошина О.О. віддала майже 40 років своєї професійної діяльності хореографічним колективам Палацу, удостоєна почесного звання «заслужений працівник культури України» та лауреата обласної премії імені Миколи Аркаса.

У своїх учнях вона завжди виховувала не тільки жагучу любов до народної хореографії та виконавську майстерність, а  й  силу волі.

Ольга Олексіївна з глибокою повагою і вдячністю згадує свого вчителя і наставника Кізельмана М.Г. І сьогодні він залишається для неї є еталоном високої професійності,  цілеспрямованості,  порядності, людяності.  В свою чергу її учні вдячні їй за те, що вона навчила їх бути чесними людьми, перш за все, перед собою.

З 2014-го керівником зразкового вокального ансамблю «Каприз» стає  Катерина Тихонова.  У 2016 році колектив змінив назву на «FRESH TIME», яка більш відповідає творчому спрямуванню  та  іміджу колективу,  його творчій концепції.  «FRESH TIME» – це натхнення і захопленість,  злети і досягнення, пошук і творчі здобутки.

Народна оперно-вокальна студія і сьогодні дивує самого вибагливого слухача.

Кожен час вибирає свого керівника для колективу. З приходом Анатолія Сорочана розгорнулася нова сторінка в історії народної  оперно-вокальної студії.

Для нього діяльність  оперно-вокальної студії — це творча лабораторія, де вивчається досвід кращих вокальних шкіл та методик, вдосконалюється робота  щодо виховання  молодих  виконавців  та залучення їх до  активної концертної діяльності,  участі у конкурсах та фестивалях.

Студія пропагує кращі зразки вокального та класичного оперного мистецтва. У її репертуарі концертне виконання творів світової оперної класики та арії із відомих оперет.

Колектив тісно співпрацює з  симфонічним оркестром Миколаївського вищого державного музичного училища (керівник заслужений працівник культури України  Микола Ніколайчук), муніципальним камерним оркестром  (керівник Володимир Терентьєв), лауреатом міжнародних конкурсів  оркестром народних інструментів «Кантабіле» Миколаївського вищого державного музичного училища (керівник Олександр Луук); викладачами  Миколаївського вищого державного музичного училища  Ольгою  Дідусенко-Палій, Ганною Табакар, педагогом дитячої музичної школи №2 м. Миколаєва Лілією Круміленко.

 Колишні студійці Юлія Ткаченко та  Євген Дундук — студенти національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, Аліна Кожухаренко —  аспірантка, а  Єлизавета Барончевська  та Євген Васьків – студенти Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової.

Гордістю студії є її  випускник Олександр Мілєв, нині — соліст Національної опери України та Женевського великого  театру (Швейцарія), який успішно гастролював у багатьох  країнах Європи.

У різні періоди колективом «Суднобудівник» керували заслужений працівник  культури УРСР Михайло Кізельман, Олег Котенко, Світлана Шишкова, заслужений  працівник культури України Ольга Дорошина, а з 2014 року його очолив Віктор Федченко.

Роками була вироблена своя методика роботи, яка включає узагальнення досвіду кращих хореографічних шкіл щодо розвитку народної хореографії та творчих надбань керівників, які упродовж багатьох років працювали з колективом.

На сьогодні створена багатоступінчаста школа народної хореографії. Виховання танцюриста починається у дитячій хореографічній студії, яка готує дітей для зразкового ансамблю танцю «Юнги»,  і  тільки після «Юнг» найкращі стануть учасниками «народного» ансамблю танцю «Суднобудівник».

Народний ансамбль танцю «Суднобудівник» — переможець обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів хореографічного мистецтва.

Він з честю  представляв своє  мистецтво у Німеччині, Чехії, Індії, Канаді, США, Японії, Данії, Республіці Філіппіни, Сінгапур, Малайзії, Греції,  Польщі. 

У 2010 році на базі Обласного палацу культури за ініціативою учнів Михайла Кізельмана було започатковано Всеукраїнський фестиваль хореографічного мистецтва «Південний бриз», співзасновниками якого є Міністерство культури України, управляння  культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації та Обласний  палац культури.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *