Міський голова Миколаєва зустрівся з представниками малого та середнього підприємництва

25 февраля 2020, 18:34

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

25 лютого відбулась зустріч міського голови Миколаєва Олександра Сєнкевича з представниками малого та середнього підприємництва.

Участь у ній також взяли перший віцемер Володимир Криленко, директорка департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко, представник Громадської ради при Державній регуляторної службі України Валерій Вєтров, керівник Експертно-громадської ради виконавчого комітету міської ради Артем Ващиленко, керівники виконавчих органів міської ради, містяни.

На початку зустрічі Тетяна Шуліченко представила статистичні дані про економічну ситуацію в місті, акцентувавши увагу на чинниках, що впливають на ведення бізнесу. Вона зазначила, що обсяг реалізованної промислової продукції у Миколаєві за останні 11 місяців склав 16,9 мільярдів гривень. З них основна частина припадає на переробну промисловість — 10,3 мільярди гривень.

— У переробній промисловості переважає дві галузі — харчова (22%) та машинобудівна (17%). Рівень обсягу реалізованної промислової продукції на душу населення складає 35 тисяч гривень. Порівняно з обласним показником він є трохи меншим, — сказала директорка департаменту.

За даними Державної податкової служби у Миколаївській області станом на 2019 рік у нашому місті було зареєстровано 1182 промислових підприємства та 12623 особи, що працюють у цій галузі. За словами Тетяни Шуліченко, спостерігається позитивна тенденція порівняно з попереднім роком, але вона є незначною. Також вона поінформувала, що середньомісячна заробітна плата працівників промислової сфери складає 7672 грн.

Друга, основна частина заходу відбулась у форматі круглого столу. Учасники під час діалогу взаємодіяли та обмінювалися досвідом, задавали питання, обговорювали актуальні проблеми, з якими стикаються у своїй професійній діяльності, а також разом працювали над їх вирішенням.

Деякі з озвучених представниками бізнесу питань, як-от питання керівника приватного підприємства Владислава Малицького щодо урегулювання cтавки ПДВ на продукти, належали до компетенції центральних органів влади. Зі свого боку Олександр Сєнкевич запропонував спільно напрацьовувати пропозиції щодо внесення змін до нормативних актів. Доречно було б також розглянути досвід інших міст по вирішенню даного питання, виступити ініціаторами законопроєкту, що визначав би розмір ставок, який стимулював підприємців і далі легально працювати.

Представники малого та середнього підприємництва озвучили питання й щодо гострого браку кваліфікованих кадрів. До прикладу, наразі однією з найважливіших та затребуваних для промислової харчової галузі є професія обвалювальника м’яса. Керівники підприємств зазначили, що їм важко знайти досвідченого працівника. Готові брати і молодих людей, але тут інша проблема — випускникам не вистачає теоретичної підготовки. Крім того, навчальні заклади міста не покривають сьогодні попит на ці професії.

Міський голова зазначив, що сьогодні в Україні триває процес передачі професійних технічних навчальних закладів до сфери управління місцевих органів самоврядування. Користуючись цією нагодою можна скоригувати навчальні плани та навчати тим професіям, які наразі є найбільш затребуваними на місцевому ринку праці.

Також під час діалогу з міським головою підприємці озвучили пропозиції щодо створення туристично-інформаційного центру, проведення у Миколаєві виставки харчової промисловості, дегустаційних заходів, де б містяни могли ознайомитися з продукцією місцевих промисловців.

Олександр Сєнкевич зауважив, що готовий підтримати будь-які цікаві ініціативи підприємств, які ведуть свій бізнес чесно та прозоро.

— Міська влада завжди підтримуватиме ініціативи, які сприяють розвитку Миколаєва. Зі свого боку ми просимо бути соціально-відповідальними, любити та поважати своє місто. Це проявляється навіть у незначному: поставити поряд з магазином урну, облаштувати прилеглу територію, слідкувати за чистотою. Це елементарні прості речі, але саме вони впливають на загальний вигляд Миколаєва.

За результатами зустрічі міським головою надані протокольні доручення з питань підтримки малого та середнього бізнесу, а також з питань взаємодії органів виконавчої влади з громадськими об’єднаннями суб’єктів підприємництва області.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *