НАБУ обязали внести в ЕРДР сведения о криминальных нарушениях по Бугскому Гарду

22 ноября 2017, 12:18

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Боротьба активістів проти підняття рівня Олександрівського водосховища та збереження Національного природного парку «Бузький Гард» набирає обертів. Вона вже давно вийшла за межі Миколаївської області та набула всеукраїнського масштабу. Розгортання боротьби пов’язано із активною діяльністю Штабу опору затопленню Бузького Гарду та особисто із діями керівника Штабу, правозахисника, учасника АТО Олега Кравця.

Саме він захищав інтереси та права громадян на безпечне життя на засіданні парламентського Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. За результатами засідання було прийняте рішення звернутися до Кабінету Міністрів з рекомендацією переглянути затверджену програму розвитку гідроенергетики. «На засіданні Комітету було розглянуто звернення захисників Бузького Гарду, яке ми в жовтні передали до Верховної Ради України, — розповів Олег Кравець, член ВО «Батьківщина». – Також враховані матеріали профільних міністерств та відомств, розглянуті законодавчі акти, що стосуються і добудови Ташлику, і особливого статусу Національного парку. Гадаю, що члени Комітету прийняли до уваги мої доводи, тож ми отримали рішення, на яке розраховували. Вважаю, що другий пункт цього рішення є абсолютною перемогою захисників Бузького Гарду».

В цьому пункті, зокрема, йдеться, — «рекомендувати Кабінету Міністрів України з метою збереження об’єктів природоохоронного значення національного природного парку «Бузький Гард» та регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя» в басейні р. Південний Буг при здійсненні заходів щодо підняття рівня Олександрівського водосховища створити міжвідомчу робочу групу за участю міністерств та заінтересованих органів, із залученням народних депутатів України, представників Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Національної академії наук України та громадськості».

І ще про одну перемогу захисників Бузького Гарду повідомив Олег Кравець. 24 жовтня громадський активіст, правозахисник Іван Макар звернувся до Національного антикорупційного бюро України із заявою про злочин. В заяві він звинуватив в злочинних діях посадових осіб Кабінету Міністрів України, вчинених в інтересах НАЕК «Енергоатом», пов’язаних із підняттям рівня Олександрівського водосховища. Іван Іванович навів низку доводів: підняття рівня водосховища призведе до незворотних змін якості води Південного Бугу; будуть знищені унікальні території НПП «Бузький Гард», а розпорядження Кабміну про схвалення Програми розвитку гідроенергетики до 2026 року суперечить низці судових рішень. Натомість НАБУ не відреагувало на заяву, тож Іван Макар звернувся зі скаргою на бездіяльність уповноважених осіб НАБУ до Солом’янського суду Києва.

Суд прийняв ухвалу, якою задовольнив скаргу Макара Івана Івановича та зобов’язав НАБУ внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінальних правопорушень, про які йдеться в зверненні позивача.

Отже активістів-екологів чують у вищих ешелонах влади та судах. Боротьба за Бузький Гард триває.

Прес-служба Штабу опору затопленню Бузького Гарду    

     


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *