На Миколаївщині проблеми в роботі трьох територіальних виборчих комісій

23 августа 2020, 15:23

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

На Миколаївщині спостерігачі  ОПОРИ зафіксували проблеми в роботі Вознесенської міської, Вознесенської районної та Миколаївської районної територіальних виборчих комісій. Зокрема вони пов’язані з реєстрацією ТВК як юридичних осіб,  замінами та  відсутністю голів комісій. 

Під час засідання Вознесенської міської ТВК, яке відбулось 20 серпня, заступник голови Олександр Кіценко від політичної партії «Батьківщина» запропонував призупинити роботу комісії через відсутність заробітної плати у міжвиборчий період. «Виконання членами виборчих комісій своїх повноважень на платній основі поза межами виборчого процесу не передбачено. Тому пропоную винести на розгляд комісії проект рішення про призупинення роботи міської територіальної комісії до 5 вересня. Ми без усяких зусиль почнемо працювати, всі основні організаційні постанови прийняті. Ми  рішенням скасуємо постанову №1 та приймемо членів на платній основі з 5 вересня. Ми з секретарем будемо продовжувати роботу з підготовки до виборчого процесу»,  − сказав Олександр Кіценко. Однак за це питання на розгляд комісії не виносилось.

Також заступник голови комісії повідомив, що наразі існує проблема реєстрації територіальної виборчої комісії як юридичної особи. За його словами, реєстратор вимагає, щоб ця процедура відбувалась виключно за участі голови комісії. «Заступник голови комісії теж може подати документи на реєстрацію, та оскільки голова відмовився від своїх обов’язків, реєстрація не буде успішною,  бо ми повинні вказати його особисті дані. Або хай голова надішле свої дані, або потім їм потрібно буде вносити зміни та заплатити 630 грн за переєстрацію», − прокоментувала спостерігачу ОПОРИ Ірина Бойко, начальниця-державна реєстраторка відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців управління надання адміністративних послуг апарату виконавчого комітету Вознесенської міської ради.

Вознесенська районна ТВК станом на 21 серпня також не набула статусу юридичної особи. За словами секретарки комісії Тамари Фінько, голова комісії Олександр Жарок 1960 року народження – від місцевої організації політичної партії «Слуга народу»  не з’явився на жодне засідання, не склав присягу, проживає в іншому місті. Політична партія подала документи на заміну, але оскільки ще нема відповідної постанови ЦВК, реєстратор  не може зареєструвати ТВК як юридичну особу.

Станом на 20 серпня Миколаївська районна ТВК також не має юридичного статусу. З початку роботи виборчої комісії відбулась заміна голови Володимира Лєснякова – від політичної партії «За майбутнє» на Оксану Клисс. Крім того, за словами членів комісії, до ЦВК знову подана заміна голови комісії. Вона прокоментувала спостерігачу ОПОРИ, що відмовилась працювати.  Наразі ні голова комісії, ні заступник голови, ні секретар не здійснили заходів для реєстрації виборчої комісії,  відповідно комісія не набула статусу юридичної особи.

Згідно з частиною 3 статті 35 Виборчого кодексу України, «для державної реєстрації юридичної особи голова комісії, а в разі його відсутності − заступник голови комісії, а в разі відсутності голови та заступника голови комісії − секретар комісії не пізніш як на четвертий день з дня утворення комісії повинен особисто подати суб’єкту державної реєстрації за місцем розташування окружної чи територіальної виборчої комісії копію відповідної постанови Центральної виборчої комісії чи територіальної виборчої комісії вищого рівня про утворення комісії та заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи. Державна реєстрація окружної (територіальної) виборчої комісії як юридичної особи здійснюється у день надходження документів для проведення державної реєстрації юридичної особи».

Також Миколаївська районна виборча комісія не може повноцінно працювати через чисельні ротації особового складу, відсутність голови комісії та неповного складу, а саме шести членів комісії від наступних суб’єктів: «Всеукраїнський народний союз», Українська партія «Зелена планета» , «Європейська солідарність», Конгрес Українських Націоналістів, Інтернет партія України, «Соціалістична партія Олександра Мороза», які досі не склали присягу. Наразі засідання можуть бути повноважні, якщо на них прибудуть всі дев’ять членів комісії, та ще троє нових членів комісії складуть присягу.

Крім того,  через неналежне забезпечення ТВК оргтехнікою члени комісії не мають можливості роздрукувати матеріал для інформування про свою поточну роботу та рішення (постанови) комісії, чим порушують статтю 37 Виборчого кодексу України. Як повідомив спостерігач ОПОРИ, комісія не вивішує свої документи на стенді для загального ознайомлення. Також комісія не затвердила кошторис, що є порушенням вимоги частини 6 статті 210 Виборчого Кодексу України та пункту 23 затвердженого ЦВК календарного плану, що, в свою чергу, може призвести до складнощів із формуванням відповідних сільських та селищних ТВК відповідно до норми частини 6 статті 203 ВКУ. А це згідно з календарним планом − до 25 серпня включно.

У статті 37 Виборчого кодексу сказано, що «документування діяльності виборчої комісії в частині 4, а саме: постанова, прийнята виборчою комісією, не пізніше 11 години наступного дня після її прийняття, а прийнята напередодні дня голосування, у день голосування та під час підрахунку голосів, встановлення підсумків голосування, − не пізніш як через чотири години після завершення засідання виборчої комісії вивішується для загального ознайомлення на стенді офіційних матеріалів комісії, облаштованому у приміщенні комісії у місці, вільно доступному для відвідувачів».


Дмитро Баштовий, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *