На Миколаївщині стартує операція «Мак»

31 мая 2020, 15:32

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Комплекс оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Мак» стартує на Миколаївщині в останній тиждень травня — на початку червня. Направлений він на перешкоджання розповсюдженню наркотиків у місті та області. Про перебіг операції в ефірі «Радіодень» розповів співробітник управління протидії наркозлочинності ГУНП в Миколаївській області Віталій Сологуб, повідомляє UA: Миколаїв.

На Миколаївщині розпочалась операція "Мак"

Віталій Сологуб — співробітник управління протидії наркозлочинності ГУНП в Миколаївській області

Що таке операція «Мак»?

— Щорічно на території держави, в тому числі Миколаївської області, проводиться комплекс заходів щодо виявлення та знешкодження незаконних посівів нарковмісних рослин. Це мак та конопля. Основним завданням операції є своєчасне виявлення цих посівів і недопущення їх постачання на територію міст та сіл Миколаївської області. У 2019 році співробітниками поліції Миколаївської області було виявлено та знешкоджено понад 20 тисяч нарковмісних рослин і понад 45 кг маку та конопель. У 2019 році притягнуто до кримінальної відповідальності 67 осіб і складено понад 85 адміністративних протоколів. У разі наявності інформації про виявлення незаконних посівыв, миколаївці можуть зателефонувати до чергової частини райвідділу або на телефон 102. Основне завдання і наше, і влади, щоб молоді люди розуміли, що вживання наркотичних засобів є шкідливим для здоров’я.

Чи відбувалися у 2020 році подібні заходи?

— Боротьба з незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин триває постійно. А час проведення операції «Мак» — це час культивування, посіву, вирощування і збору врожаю. Тому вона обмежена в певному часі — з травня по вересень.

Хто найчастіше вживає наркотики?

— Найчастіше наркотики вживає саме молодь і, на жаль, вік, з якого починають вживати наркотики, стає все меншим. Уже можна говорити і про 12-14 років.

Як зараз збувають наркотики?

— Зараз здійснюється безконтактний збут і використання “закладок”. Найчастіше затримуються “закладники”. Завдання нашої служби — виявлення груп “закладник-оператор-організатор». Цього року в нас уже є результати із затримання груп і закриття інтернет-магазинів. Поліцією були здійснені затримки і в березні, і в квітні . Цю проблему можна вирішити тоді, коли буде менше споживачів. Тобто буде пропозиція, але не буде попиту.

На Миколаївщині розпочалась операція "Мак"Нацполіція

Як часто в Миколаєві виявляють наркозалежних людей? І чи збільшився цей показник, порівнюючи із минулим роком?

— Постановка наркозалежних осіб на облік — це завдання закладів охорони здоров’я. Офіційна кількість наркозалежних на рівні минулих років. Наркозалежних осіб у рази більше ніж тих, хто перебувають на обліку.

Що можна порекомендувати наркозалежним людям?

На території Миколаївської області є достатньо реабілітаційних центрів. Є державні, є недержавні, є ті, які базуються на релігії, на трудотерапії. Головне, щоб особа там знаходилася за власним бажанням.

Ведучий — Денис Бобков

Раніше повідомлялося: В Николаеве разоблачили мощную наркогруппировку «закладчиков».


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *