На Николаевщине в рамках проекта «Врачи без границ» помогут ВИЧ-инфицированным

04 декабря 2017, 10:19

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

У Миколаївській області розпочато лікування 1000 пацієнтів, які живуть з ВІЛ та гепатитом С. Лікування проходитиме у рамках реалізації проекту з Міжнародною організацією «Лікарі без кордонів».

Пацієнти для проекту обрані через обласний центр паліативної допомоги та інтегрованих послуг та обласний наркологічний диспансер. Завдяки спільним зусиллям організації Médecins Sans Frontières (MSF)/«Лікарі без кордонів» з Міністерством охорони здоров’я України та Миколаївським обласним центром паліативної допомоги та інтегрованих послуг 750 людей, які живуть з ВІЛ та гепатитом С, та перебувають на антиретровірусній терапії, пройдуть безкоштовне ефективне лікування хронічного гепатиту С. У лікуванні MSF використовуватиме препарати софосбувір і даклатасвір. Решту 250 людей, які отримуватимуть лікування, складатимуть люди, які в минулому вживали наркотики ін’єкційним шляхом, та зараз перебувають на опіоїдній замісній терапії, або медичні працівники, заражені вірусом.

Курс лікування, яке надає MSF може бути пройдений впродовж приблизно трьох місяців, шляхом приймання ліків пероральним шляхом, тоді як впродовж більше десяти років можливості лікування гепатиту С були обмежені й курс тривав 48 тижнів, або й більше. Ці попередні схеми були відомі своїми ін’єкціями з високою токсичністю, значною побічною дією та недостатньою ефективністю. Труднощі антиретровірусної терапії зупиняли людей, які живуть з ВІЛ, проходити таке лікування. Нова схема з препаратів софосбувіру та даклатасвіру, які приймаються пероральним шляхом, характеризується невеликою кількістю побічних ефектів, а рівень одужання для більшості пацієнтів складає понад 95% після 12 тижнів лікування.

Пацієнтам, залученим у програму MSF, надаватимуть підтримку під час консультацій та занять з підвищення обізнаності у плані охорони здоров`я. Мета такої підтримки — покращення прихильності до лікування і допомога впоратись з соціальними проблемами, викликаними діагнозом. MSF сподівається, що за допомогою забезпечення інформації про гепатит С та розповідаючи пацієнтам, як отримати медичні послуги, можна подолати стигму і працювати над належним забезпеченням потреб пацієнтів».

Без лікування гепатит С може призвести до печінкової недостатності та раку печінки — ускладнень, які вбивають понад 700 000 людей щороку в усьому світі. При цьому, симптоми вірусу можуть не проявлятися, поки хвороба не перейде у хронічну стадію. Хвороба прогресує у людей, які живуть з ВІЛ, значно швидше. Тому вчасно діагностувати хворобу – питання життя й смерті.

MSF також передала високотехнологічне діагностичне обладнання Центру паліативної допомоги та інтегрованих послуг в Миколаєві. В листопаді там уже розпочали проводити діагностику.

В обласному центрі паліативної допомоги та інтегрованих послуг з 1940 осіб з ознаками ко-інфекції ВІЛ/ВГС, лише 52 випадки було підтверджено. Всього в центрі зареєстровано 8 819 людей, які живуть з ВІЛ. MSF надає медичну допомогу в Україні уже впродовж 18 років, починаючи з 1999 р. Тоді організація працювала в Миколаєві, Одесі та Сімферополі, де надавала лікування ВІЛ/СНІДу. Діяльність також була спрямована на запобіганні передачі хвороби від матері до дитини. Тепер MSF зосередилась на вирішенні однієї з найпоширеніших причин смертності для цієї ж групи населення – ко-інфекції з вірусом гепатиту С.

Нагадаємо, у квітні 2017 року Міжнародна медична гуманітарна організація Médecins Sans Frontières (MSF)/«Лікарі без кордонів» підписала Меморандум про співпрацю з Міністерством охорони здоров’я України з метою покращення лікування та зменшення рівнів захворювання та смертності від вірусу гепатиту С у групі із 1000 пацієнтів. Вона складатиметься із людей, які живуть з ВІЛ та гепатитом С, людей, які живуть з гепатитом С та в минулому споживали наркотики, та близько 100 медичних працівників, які заразились вірусом. В червні 2017 року MSF підписала Меморандум про співпрацю з Миколаївською обласною державною адміністрацією.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *