На Николаевщине в селе построена амбулатория, открыт тренажерный зал, а библиотека — лучшая в Украине

16 марта 2019, 18:29

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

За перспективним планом Білозірська (колишня Бормашівська) сільська рада мала б увійти до Первомайської селищної ОТГ Вітовського району Миколаївщини.

Це об’єднання мало б бути у складі 5 рад, де навколо селища Первомайське об’єдналися Білозірська Партизанська, Новомиколаївська сільські ради Вітовського району та Киселівська Снігурівського району. Однак, попри по окремі спроби, ця конфігурація так і не склалася. Про подальшу долю децентралізації і перспектив необ’єднаних сіл Вітовського району консультанти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України говорили із Білозірським сільським головою Сергієм Розсохою.

Консультант з бюджетних питань Миколаївського РВ АМУ Юлія Забродкіна звернула увагу, що по зрівнянню з 2016 роком, коли в рамках надання допомоги по створенню ОТГ вона відвідувала Білозірську сільську раду, то в селі багато чого змінилося на краще. Завершено ремонт будівлі сільської ради, завершено ремонт будинку культури, зроблено спортивний майданчик. Проведено благоустрій села. За її експертною оцінкою сільська влада успішно використовує інструменти фінансової децентралізації, навіть по за об’єднанням.

Сергій Розсоха із радістю продемонстрував гостям будівництво сільської амбулаторії, роботи в якій вже на стадії завершення. Приміщення старої амбулаторії сільський голова бачить у використанні для інших комунальних потреб, наприклад будинку побуту чи перукарні.

Гості відвідали Білозірський дошкільний навчальний заклад. В садку також проведено ремонт оновлено матеріально-технічну базу. Приміщення сільської бібліотеки перероблено під сучасні захоплення молоді. Створені секції по різних інтересах, в тому числі, тренажерний зал. Разом з тим поповнився і бібліотечний фонд. На зізнання сільського голови Білозірська бібліотека одна з найкращих сільських бібліотек України.

Консультант Миколаївського РВ АМУ з юридичних питань Лідія Віштал розповіла про останні зміни в законодавстві щодо об’єднання територіальних громад, бюджетні питання, перспективи зміни адміністративно-територіального устрою України та поцікавилася позицією голови у його баченні подальшої долі села та чому вони досі не об’єднуються.

«Спочатку я повинен все можливе зробити у своїй сільській раді, а вже потім йти на об’єднання, щоб там вже розвиватися всі разом», — висловив свою позицію Білозірський сільський голова Сергій Розсоха, ­- При обговоренні об’єднання нами було прийняте таке рішення, що кожен учасників з майбутнього об’єднання зробить все, що треба, а потім будуть об’єднуватися».

Сергій Розсоха, враховуючи, що наступного року будуть нові місцеві вибори, сказав, що вбачає доцільним зараз не проводити об’єднання та виборі, а дочекатися загальнонаціональних виборів. Питання розглядається про об’єднання у складі 5 сільських рад, які повинні увійти у потенційну Первомайську селищну ОТГ.

В очі кидається, все ж таки, що сільський голова працює на повну силу, щоб у своїй сільській раді зробити все можливе до кінця 2019 року, щоб вже йти на об’єднання. На його думку, в такий позиції буде легше планувати подальший розвиток вже в ОТГ.

Юлія Забродкіна акцентувала увагу на необхідності пошуку нових джерел надходження. Легалізації бізнесу та трудових відносин, через що дохідна частина бюджету зросте та підкреслила, що через не об’єднання протягом цих років ОТГ в цілому та сільська рада в його складі втратила значну суму коштів, які б могли піти на розвиток інфраструктури громади.

Консультанти Миколаївського регіонального відділення домовилися з головою Білозірської сільської ради Сергієм Розсохою, що АМУ й надалі буде співпрацювати та надавати допомогу, а також висловили сподівання, що невдовзі робота по об’єднанню відновиться і це буде потужна об’єднана громада.

Прес-служба Миколаївського РВ АМУ 


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *